2010.04.17. 14:11

Remek Hali-gólok a száz éves kecskeméti hátvédsor mellett: Kecskemét-Haladás 2:3

Nagy Gábor kétszer, Sipos Norbert pedig egyszer mattolta a saját edzőjük által összesen száz évesnek titulált Schindler-Lambulics fémjelezte kecskeméti védelmet. A Haladás hatalmas csatában, remek futballrt produkálva 3:2-re nyert Kecskeméten.

Kecskeméti TE-Ereco-Szombathelyi Haladás 2:3 (0:1)

Kecskemét,  5000 néző, Széktói stadion, játékvezető: Sulyok.

Kecskemét: Lazareanu - Schindler, Gyagya, Lambulic, Farkas - Bori, Cukic, Némedi, Litsingi - Simon A., Montvai.

Szombathelyi Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Lengyel, Halmosi  -  Rajos, Simon Á., Molnár  - Nagy G., Oross, Sipos.

Bő negyedórával a kezdés előtt nem úgy tűnik, mintha ingyenes lenne a belépés a Kecskemét-Haladás bajnokira, a Széktói stadionban nem lehet több 500 nézőnél.

Egyik edző sem változtatott az előzetes megadott összeállításnál, a Hali kispadján Szép, Csontos, Irhás, Kenesei, El-Diouf, Paternotte és Bogadnovic foglal helyet.

Az időjárásra nem lehet panaszunk, kellemes, 16 fokos tavaszi melegben melegítenek a csapatok.

A vendégszektorban egyelőre  20-25 Hali-drukker várja a kezdést.

A Kecskeméti TE meglehetősen színvonalas műsorfüzetéből kiderül, hogy a csapat középpályása, a Haladás volt játékosa, a jelenleg sérült  Vörös Péter vasárnaptól két héten keresztül Angliában kezelteti sérülését. Érdekesség, hogy a hazaiak vezetőedzője, Urbányi István éppen ma ünnepli 43. születésnapját.

A meccs egy perces gyásszünettel kezdődik, a tragikus körülmények között lezuhant elnöki különgép utasaira emlékezünk. Ezen kívül a közelmúltban elhunyt két kecskeméti játékos, Pavlovics István és Pintér Mihály emlékének is adózunk.

Időközben  szépen összegyűltek a nézők, a szemközti lelátó szinte teljesen tele van, de a sajtórész felöli oldalon sincs sok szabad hely.

A hazaiak lila-fehér-lilában, míg a vasiak fehér-zöld-fehérben játszanak. A Haladás kezdte a játékot.

1. perc: az első lövés, Simon Ádám 30 méteres lökete pattogott el a jobb sarok mellett.

4. perc: Bori jobb oldali beadását Simon hat méterről teljesen tiszta helyzetből fejelhette kapura, ám a labda Rózsa térdéről kipattant.

6. perc: Bori 25 méteres bombája a felső lécen csattant, a kipattanót Simon nyolc méterről fejelte kapura, de Rózsa szögletre mentett.

11. perc: Schimmer jobb oldali beívelését Oross tíz méterről fejelte rá, Lazareanu csak nehezen fogta a bal sarokra tartó lövést. A labda ráadásul kipattant, Oross ismételt, de csak a kapus kezébe rúgott egy jó nagyot. A kecskeméti portást ápolni is kell.

Az első negyedóra a hazaiaké, a Haladás egyelőre keményen bekkel.

20. perc: Schimmer bal oldali szabadrúgását kifejelték a hazaiak, Rajos pedig 25 méterről jócskán a léc fölé lőtt.

28. perc: Nagy Gábor 23 méteres, remekül eltalált lövése a jobb kapufáról vágódott ki. Nem sokon múlott...

30. perc: 1:0-ra vezet a Haladás!!!! Molnár tálalt a tizenhatos előterében Siposhoz, aki a vele  szemben álló Lambulics mellett 18 méterről kilőtte a jobb sarkot. (0:1).

32. perc: Schimmer jobb oldali szögletét Lengyel nyolc méterről, alig fejelte a léc fölé.

37. perc: egy kipattanót Molnár tűzött kapura huszonötről, Lazareanu hatalmas vetődéssel tolta szögletre a bal sarokba tartó labdát.

A vezetés láthatóan feldobta a Haladást, átvette az irányítást a zöld-fehér alakulat, a hazai együttesnek semmi sem sikerül.

"Ébresztő, ébresztő!' - éppen ezt skandálja a hazai közönség.

Egy perc a ráadás.

Vége az első félidőnek, a Haladás rosszul kezdte a meccset, de átvészelte az első 20-25 percet, a vezetést követően pedig kézben tartják a derbit Rajosék.

A szünetben kettőt is cserélt Urbányi István, Simon és Schindler  helyére Csordás valamint Savic érkezett.

Megkezdődött a második félidő.

46. perc: 2:0 a Haladásnak!!!. Halmosi indította a jobb oldalon Orosst, aki megvárta míg középen érkezik Nagy, bepasszolta a labdát, Nagy pedig Némedi mellett hat méterről a bal sarokba lőtt (0:2).

48. perc: Némedi kapott sárga lapot, mert felvágta Halmosit.

52. perc: csere a Haladásban, Rajos helyett Irhás a pályán.

Ahogy az első, a második gól is megzavarta a hazaiakat, teljes a tanácstalanság kecskeméti részről.

54. perc: Lambulic jobb oldali beadását Litsingi balról, 10 méterről lőtt kapura, Rózsa a felső kapufára tolta a labdát, Litsingi ismételt, de Lengyel lábáról Rózsa kezébe pattant a labdát.

55. perc: egy hazaadást Lazareanu éppen Nagyba bombázott, szerencséjére éppen a kezébe pattant a labda.

56. perc: 1:2. Farkas bal oldalról adott középre, a labda lecsúszott a lábáról és a vetődő Rózsa felett a bal felső sarokba hullott. (1:2).

61. perc: 1:3!!! Oross ment el a jobb oldalon, középre adott labdáját Nagy estében, öt méterről a léc alá lőtte (1:3).

64. perc: Sipos bal oldali beadása elsuhant az ötösön álló Oross és Nagy előtt is.

65. perc: Bori 18 méteres, jobb oldali lövése alig csúszott el a bal sarok mellett.

66. perc: Molnár kapott sárga lapot reklamálásért.

A Kecskemét még nem adta fel, jönnek előre a hazaiak, a vasiak viszont életveszélyesen kontráznak.

70. perc 2:3: Bori jobb oldali beadását Némedi hét méterről, balról a bal sarokba fejelte (2:3).

71. perc: Némedi jobb oldali beívelését Litsingi nyolc méterről alig fejelte a jobb sarok mellé.

Vérszemet kaptak a hazaiak, teljesen beszorult a Hali.

77. perc: Gyagya rúgta fel a jobb oldalon Nagyot, sárga lap. A tizenhatos bal csücskétől Sipos végezte el a szabadrúgást, lövését Lazareanu szögletre paskolta.

82. perc: cserél a Kecskemét, Lambulic le, Dudu be.

Már csak négy perc...

86. perc: csere a Haladásban, Sipos helyére El Diouf érkezett.

87. perc: az előrehúzódó Schimmer 24 méterről a bal felső sarok mellé bombázott.

Három perc a hosszabbítás.

92. perc: újabb Hali-csere, Oross le, Bogdanovic be. Oross kissé lassan sétál le, kap is egy sárgát.

93. perc: Montvai kapott sárga lapot kezezésért.

Vége a mérkőzésnek, a Haladás hatalmasat küzdve, és olykor remekül játszva megérdemelten nyert.

MESTERMÉRLEG

Urbányi István: - Az első öt perc után már 2:0-ra vezethettünk volna. Ugyanakkor ilyen meccsen hátul sem szabad ekkorákat hibázni, hiszen Schindler és Lambulics ketten együtt vagy száz évesek. 0:2 után egy szerencsés góllal visszajöttünk a meccsbe, aztán ismét ajándékoztunk egy találatot a Haladásnak. A helyzeteink ezen a meccsen is megvoltak, de a találkozó elősorban az egyéni hibáinkról szólt. Nekik olyan játékosaik vannak, akik ha más posztra kerülnek, sem jönnek zavarba. Úgy tűnt, hogy nálunk még olyan játékosok is vannak, akik a saját posztjukon zavarba is jönnek, ez jelentős különbség volt a mérkőzésen

Róth Antal: - Csak gratulálni tudok játékosaimnak, hiszen egy kulcsmérkőzésen  a szezon legjobb játékát nyújtották. Bravúros, megérdemelt győzelmet arattunk.