2010.06.28. 02:26

Szlovák-siker az inter-crosse Pannon-kupán

A VII. Pannon-kupa nemzetközi inter-crosse tornán szlovák győzelem született, míg a jobbik szombathelyi csapat a negyedik helyen végzett.

Vastag Nándor

A Pannon-kupa első napján körmérkőzést játszottak a csapatok, majd az ott megszerzett helyezések alapján kezdődött el a rájátszás. Az elődöntőben az első kört megnyerő Dream Team a negyedik Red Boys-szal találkozott. A szombathelyiek végig vezettek, de az utolsó öt percben semmi sem sikerült nekik, így a szlovákok végül 13:10-re nyertek. A másik meccsen a Choré Vrany 13:9-re legyőzte az Ontariót. A bronzmérkőzésre elfáradtak a hazaiak, rengeteg helyzetet hibáztak, így 16:13-ra kikaptak a csehektől. A döntőben a szlovák házimeccset a Prievidza 18:6-ra nyerte. Az 5-6. helyért a Sárosd és a Red Devils csatázott. A sárosdiak 14:11-re és 22:10-re győztek, így ötödikként zártak. A különdíjak közül a legjobb magyar játékosok díjat szombathelyiek kapták, Tuboly Szilárd (Red Boys) és Csibi Nóra (Red Devils. A gólkirály 51 találattal a vasiak volt játékosa, Zácz György (Sárosd Stars), valamint a cseh Ota Sramek lett.

Végeredmény: 1. Dream Team Prievidza, 2. Choré Vrany, 3. Ontario, 4. Red Boys, Szombathely, 5. Sárosd Stars, 6. Red Devils, Szombathely.