2010.08.10. 02:27

Befejeződött a görkorcsolya Eb

Az utcai váltóversenyekkel és a maratonnal fejeződött be az olaszországi korosztályos gyorsasági görkorcsolyázó Európa-bajnokság.

Vastag Nándor

Az Eb-zárószámaiban a szombathelyi Molnár Márk is érdekelt volt. A maratonon (42,2 km) nagyon jól helytállt, a junior fiúk 66 fős mezőnyben a 19. helyen ért célba. A váltóban azonban nem volt szerencsés, a két társával alkotott magyar csapatot szabálytalan váltás miatt kizárták. Az Eb-n kimagaslóan teljesítettek és az éremtáblázat élén végeztek az olaszok. A 22 nemzetet felvonultató kontinensviadalon a magyarok érem nélkül maradtak, versenyzőink legtöbbször a középmezőnyben végeztek.

A Vasi Korcsolyázó Diáksport Egyesület legjobb eredményét Nagy Dorina érte el, aki a junior lányok 1000 méteres pályaversenyében 10. lett.