2010.08.08. 17:59

Labdarúgó Magyar Kupa: hengerelt az Egyházasrádóc, emberhátrányban nyert a Vép (képgalériával)

Szombat és vasárnap délután játszották a labdarúgó Magyar Kupa 2010/2011-es Vas megyei selejtezőjének első fordulóját. Folyamatosan frissítve olvashatóak az eredmények.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

Bucsu - Felsőcsatár 3:1 (2:0). - Az újraalakult bucsui csapat az első félidőben eldöntötte a továbbjutást. A második játékrészben a magasabb osztályú vendégcsapat erőnlétben a hazaiak fölé nőtt, de a hazai csapat lelkesedése, és kapusuk remek teljesítménye kitartott a mérkőzés végéig. - Gólszerzők: ifj.Hujber L. ,Horváth G. (2) illetve Sásdi I. (Farkas László) - Továbbjutott: Bucsu.

Jákfa - Kemenesalja 3:0 (0:0)
A hazai csapat végig irányította a mérkőzést, és nagyobb arányban is győzhetett volna. A jákfai csapat szép támadásokat vezetett, szervezetten védekezett, és ehhez egy nagyon jó kapusteljesítmény társult. - Gólszerzők: Mesterházi I. 2; Csirkovics. (Téttry Péter). - Továbbjutott: Jákfa.

Magyarlak-Gasztony 3-1 (1-0, 1-1, 2-1 hosszabbítás után). -  Magyarlak, 50 néző, vezette: Kardos.
Magyarlak: Kozó - Kukor (Lázár), Domján (Horváth A.), Lancsák, Racker T. (Racker P.) - Demeter (Meskó), Krajczár Zs., Gallai, Sömenek - Krajczár F. (Láng), Krajczár G.
Gasztony: Harangozó - Tóth R. (Tóth M.), Kozma (Németh G.), Varga, Gazdag (Sütö) - Vass, Keresztényi, Leopold, Rákovits - Lehoczki, Németh J
Gólszerzök: Gallai, Lázár, Láng ill. Rákovits. -  A 30. perctől emberhátrányban játszó magyarlaki csapat lelkesedésben messze felülmúlta az előző idényben még egy osztállyal feljebb szereplö Gasztony együttesét, a hosszabbításban két gólt is szerezve megérdemelten jutott a 2. fordulóba. (Frigy József). - Továbbjutott: Magyarlak.

Cák-Magyarszecsőd 1:5 (0:4). - Gólszerzők: Bozsányi ill. Czimber, Gudics, Kis-Nemes, Kiss, Nagy R. - Félgőzzel is könnyed győzelmet aratott a vendégcsapat. - Továbbjutott: Magyarszecsőd.

Nemesbőd-Spari 3:1. - Nemesbőd, 50 néző, vezette: Mórocz. - Gólszerzők: Kiss M., Enzsöl, Pap, illetve Varsányi.- A hazaiak rosszul használták ki a helyzeteiket, de így is biztosan nyertek a sportszerű vendégek ellen. (Gálos Dezső) -
Továbbjutott: Nemesbőd.

Bozsok-Kulmer SE Szentgotthárd 1:9 (1:3). - Bozsok, 30 néző, vezette: Kovács Zs.
Gólszerzők: Csurai, ill. Horváth R. 3, Nagy Zs 3, Horváth Gy 2, László D. - Jók: Csurai, ill. Horváth R, Nagy Zs, Horváth Gy.
-Egyértelműen megmutatkozottt a két csapat közötti osztálybeli és erőnléti különbség (Jakab Balázs) - Továbbjutott: Szentgotthárd.

Hosszúpereszteg SE–Hegyhát SE Sótony  1:3  (0:0). - Hosszúpereszteg, 50 néző, vezette: Kedves R.
Gólszerzők: Németh R. illetve Gombor,Szabó,Császár
A sok kihagyott hazai gólhelyzet megbosszulta magát.
(Sebestyén Lajos) - Továbbjutott: Hegyhát SE.

Rábatöttös TSE-Ják SK 0:1 (0:1)
Gólszerző:
Dobos
A jobb erőkből álló vendégcsapat megérdemelten jutott tovább.
(Dávid Szabolcs) - Továbbjutott: Ják.

Szergény-Kenyeri  2:4 (0:3)
Gólszerzők:
Vajda, Mező K. illetve Nyári 2, Szücs, Gábor
Jók: Piri , Mező K. , Buzás , Foki , Karádi illetve Nyári , Kovács K.
 A jobb játékos állományt képviselő kenyeri csapat megérdemelt győzelmet aratott. - Továbbjutott: Kenyeri.

Herény-Csénye 3:2 (3:1). - Herény, 50 néző.  - Gólszerzők: Gyurácz G., Első Z, Tomor B ill Tóth K 2.
- Jók: Könye, Pungor, Németh R., Tomor Á, Tomor B, Ill Tóth K, Nemes, Vajda.
- Küzdelmes igazi kupahangulatú, mégis sportszerű meccsen győzött a hazai csapat. Mindkét csapat nyílt sisakkal és továbbjutási szándékkal játszott, és ebből a sajnos csak kis létszámú nézők húztak hasznot, mivel remek összecsapást láthattak. (Horváth Sándor). - Továbbjutott: Herény SE.

Sé-Honvéd-Torony 1:2 (1:0)
Gólszerzők:
Abonyi A. illetve Sallér D., Czinkóczi. - Továbbjutott: Torony.
Vérbeli kupameccset vívott a két szomszédvár: a tizenegyest és ziccereket hibázó toronyiak a hosszabbítás utolsó percében szerezték meg a továbbjutást jelentő gólt a hősiesen védekező hazaiak ellen.

F.C. Nemeskocs - Uraiujfalu S.E. 0:9 (0:5). - vezette:  Kondor Zs.
Gólszerzők: Pungor István 3, Pungor Péter, Lángi Ákos, Birkás Péter, Varga Gábor, Kiss Tibor és Morocz Zoltán.
A jól játszó vendégcsapat megérdemelten győzőtt.
(Horváth Csaba) - Továbbjutott: Uraiújfalu.

Ivánc KSK-Halogy SE 0:2 (0:1)
Gólszerző:
Kovács Péter 2
Jó iramú mérkőzésen megérdemelten győzött a jobb játékerőt képviselő vendégcsapat a becsülettel küzdő hazaiak ellen.
(Köbli Attila) - Továbbjutott: Halogy.

Izsákfa-Mersevát  2:0 (1:0)
Gólszerzők:
Simon,Nyőgéri
A végig támadó Izsákfa megérdemelten nyert.
(Sebestyén Gábor) - Továbbjutott: Izsákfa.

Zanat-Bozzai 1:3 (0:2). - Szombathely, 30 néző, vezette: Kiss Cs.
Gólszerzők: Szalai B., illetve Szabó I. (2), Woppel.
A végig mezőnyfölényben játszó hazai csapat legalább a döntetlent megérdemelte volna. A vendégek kihasználták nagyobb rutinjukat és két kontrából illetve egy kimaradt tizenegyesből kipattanó labdából szerencsés győzelmet arattak és ezzel továbbjutottak. Sok sikert kívánnak a zanatiak a Bozzainak a kupában és a bajnokságban. - Továbbjutott: Bozzai.

Vassurány-Szeleste 1:3 (0:1).
A jó erőkből álló vendéggárda dolgát rendesen megnehezítették a vassurányiak, ám összeségében megérdemelt szelestei győzelem született. - Továbbjutott: Szeleste.

Horvátzsidány-Simaság 3:5 (2:3).
A hazaiak kényszerkapussal álltak ki, 0-3 után még visszajöttek, 3-5-nél ziccert hibáztak, kis szerencsével meg lehetett volna a továbbjutás. (Tengelits Roland) - Továbbjutott: Simaság.

Alsóújlak-Püspökmolnári 1:3 (1:2). - Alsóújlak, 40 néző, vezette: Födő.
Közel álltak a meglepetéshez a hazaiak, de a mérkőzés lefújása előtt bebiztosította továbbjutását a megyei másodosztályú vendégcsapat. (Elekes Tamás). - Továbbjutott: Püspökmolnári.

Máriaújfalu-Apátistvánfalva 5:5
Gólszerzők:
Kozó (2), Skerlák, Mikos, Borbély, illetve Huszár (4), Némethy.
Két győzni akaró csapat, szezon eleji játék, változatos meccs, sok gól. (Mikos Károly). - Továbbjutott: Máriaújfalu.

Mesteri-Ostffyasszonyfa 1:0. - Továbbjutott: Mesteri.

Sorkifalud-Gyanógeregye-Balogunyom 3:6 (0:6). - Továbbjutott: Balogunyom.

Pankasz-Őriszentpéter 2:3 (0:2). - Továbbjutott: Őriszentpéter.

Gencsapáti-Lukácsháza-Schott Forma Vitrum 0:6 (0:2). - Továbbjutott: Lukácsháza.

Táplánszentkereszt-Vasszécseny 1:3. - Továbbjutott: Vasszécseny.
Gólszerzők: Borbás János illetve Kontics Zoltán,Kalmár Roland 11-esből,Pungor Máté
Búcsúi hangulat,szikrázó kemény szomszédvári rangadó,sok kihagyott hazai helyzet, a vendégek viszont gólra tudták váltani a lehetőségeiket.A hazaiak produkciojánát csak a három játékvezető múlta alul.

Telekes-Nádasd 0:6 - Továbbjutott: Nádasd.

Kőszeghegyalja-Kőszegfalva 2:4 (0:2). - Továbjutott: Kőszegfalva.

Őrimagyarósd-Viszák 2:3. - Továbbjutott: Viszák.
Góllövők:  Véges T. ,  Bogdán A.   ill.  Kovács Zs.,  Törő,  Kaszás.
A  hazaiak  0:2-ről  egyenlítettek.  A továbbjutást  a  vendégek  harcolták  ki, szerencsésebb gólokkal. (Déri Zoltán)