2010.10.16. 15:45

Enervált játékkal szombathelyi vereség: Falco-Kecskemét 67:78

Az első negyed sok hibával tarkított játéka után Stojan Ivkovic együttese találta meg előbb a saját játékát: szigorú védekezésből könnyű kosarakat szerezve a félidőre már tizennégy pontos előnyt gyűjtöttek a vendégek. A Falco a második félidőben sem találta a ritmust, és hazai pályán szokatlanul kevés pontot szerezve, meglepő vereséget szenvedett a sokkal összeszedettebben kosárlabdázó vendégcsapattól.

Prófusz Péter

Falco-SZOVA KC Szombathely - Kecskeméti KSE 67:78 (16:16, 11:25, 16:20, 24:17)
Szombathely, Arena Savaria, 1800 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette:
dr. Vígh P., Frányó P. Jakab L.

Kezdőcsapatok:

Falco: Kálmán 5, Gilbert 8, Pankár 5/3, Gosa 15/9, Alekszejev 8.

Csere: Simon 3, Hajmásy 9/9, Will 8/3, Szanati 4, Harazin 2.

Edző: Nikola Lazic.

Kecskemét: LAGRANGE 11/3, WITTMANN 22/9, Dénes 8/3, Orsulic 10/6, Bencze 6.

Csere: Csorvási 5, Csabay -, SIRISCEVIC 16/12.

Edző: Stojan Ivkovic.

A héten kisebb sérüléssel bajlódott Alekszejev, Gilbert és Harazin is együtt melegít a többiekkel. Így a Falco keretéből egyedül a hosszabb ideje maródi Borszéki hiányzik. A kecskemétieknél is akad egy hiányzó, a korábbi Falco-játékos Lakatos.

Dr. Vígh Péter játékvezető hosszabb szünet után ezen a mérkőzésen tér vissza a magyar kosárlabda vérkeringésébe.

1. negyed

1. perc: A vendégek hozták el a feldobást, és Bencze kosarával máris vezetnek (2-0). Gilbert gyorsan egalizált: 2-2.

2. perc: Orsulic talált be távolról:2-4.

3. perc: Mindkét oldalon sok a hiba. A vendégek faulthatáron védekeztek, ez láthatóan nem ízlett a hazaiaknak.

4. perc: Stojan Ivkovic gyorsan elkezdte a rotációt. Gilbert hibátlan tempójával (4-4). Gosa támadópattanó után tette vissza a labdát: 6-6.

5. perc: Kálmán egy lábról felugorva szerzett kosarat : 8-6.

6. perc: Egyelőre sok a rontott dobás. Jól védekezett mindkét csapat: sem a hazaiak, sem a vendégek nem tudtak támadásokat építeni.

7. perc: Gosa triplát dobott (11-9). A kecskemétiek beütötték ötödik faultjukat. Alekszejev azonban csak egy büntetőt értékesített: 12-9.

8. perc: Vendég tripla után, ismét a fehérorosz center büntetőzőtt, de megint csak a második volt jó (13-12). Wittmann betörése után már a vendégek vezettek: 13-14.

9. perc: Pankár triplát szórt a sarokból (16-14). Bencze pedig nem hibázott a büntetővonalról: 16-16.

10. perc: Egy támadáson belül két hazai fault, a közönség nem értett egyet a bírói ítéletekkel. Kaotikus jelenetek után az eredmény változatlan: 16-16.

2. negyed:

11. perc: Gosának  nem mentek a dobások, de vissaszedte a saját lepattanóját, az újabb hazai dobás is kimaradt. A másik oldalon Siriscevic dobott triplát: 16-19.

12. perc: Dénes faulttal együtt szerzett kosarat, és a plusz egy is jó volt: 16-22.

13.perc: Harazin mindkét  büntetőt elrontotta. Gosa labdaszerzését követően Wittmann utána nyúlt, sportszerűtlen hiba lett a jutalma. Gosa azonban elhibázta mindkét büntetőjét.

14. perc: Szanati betört, és faulttal együtt szerzett két pontot (18-22). A büntető viszont megint nem jó. Siriscevic újabb triplájával: 18-25.

15. perc: Szanati két szabaddobása  hibátlan (20-25). Mint ahogy Lagrange középtávolija is: 20-27.

16. perc: LaGrange trojkát hintett (20-30), Nikola Lazic ezt már nem hagyta szó nélkül, maga köré gyűjtötte tanítványait. Meg is lett az eredménye a fejmosásnak egy Gosa tripla formájában (23-30). Szanati személyijével  a Falco begyűjtötte ötödik csapathibáját. LaGrange pedig büntetett is: 23-32.

17. perc: Gosa tempó (25-32), majd gyors Orsulic tripla: 25-35.

18. perc: Ezekben a percekben Simon szervezte a hazaiak játékát, nem sok eredménnyel.Siriscevic betörésével: 25-37.

20. perc: A bírók szerint Will lépéssel fejezett be egy ziccert. Csorvási pedig kilépett a játéktérről. Alekszejev a palánk alól hibázott dobást. Wittmann viszont az utolsó pillanatban pincérdobással szerzett pontokat: 27-41.

Félidei statisztika:

Dobószázalék (mezőny): 34%, illetve 56%.

Dobószázalék (2 pontos): 37%, illetve 53%.

Dobószázalék (3 pontos): 30%, illetve 60%.

Dobószázalék (büntető): 36%, illetve 100%.

Lepattanó: 17, illetve 15.

Gólpassz: 6, illetve 8.

Szerzett/eladott labdák: 4/9, illetve 5/8.

IBM: 20, illetve 48.

Legjobb pontszerzők: Gosa 10, Alekszejev, Szanati és Gilbert 4-4, illetve Siriscevic 11, Orsulic és Wittmann 8-8.

3. negyed:

21. perc: Alekszejev blokkolta Orsulicot, de a megszerzett labdából Bencze zsákolt: 27-43.

22. perc: Alekszejev középtávoli: 29-43.

23. perc: Gilbert rontott triplája után Alekszejev pöccintette vissza a labdát, de az ellentámadásból könnyű kosarat szereztek a vendégek: 33-45.

24. perc: LaGrange dupla (33-47). Majd Wittmann ziccer (33-49). Nagyon lyukas a hazai védelem. Kálmán szerzett két pontot: 35-49.

25. perc: Csorvási eredményes Harazin mellett (35-51). Will dupla: 37-51.

26. perc: Kálmán remek passzát Gosa váltotta két pontra (39-51). Majd Wittmann büntetőzött, mindkét dobása csont nélkül hullt a gyűrűbe. Gyors Gosa trojka a válasz: 42-53.

27. perc: Wittmann Krisztián ellen nincs orvossága a Falcónak, hármast dobott (42-56). A hazai csapatkapitány is büntetőt rontott, csak ez egyik jó: 43-56.

28. perc: Kálmán eladott labdája után, Will faultolta LaGrange-ot. Az amerikai mindkét büntetője pontos: 43-58.

29. perc: Simon rontott ziccert. A következő támadásnál erős labdát adott Alekszejevnek.

30. perc: Siriscevic újabb hárompontost hintett (43-61). Ivkovic két másodperccel a negyed vége előtt időt kért. A vendégek elrontották a gyorsan felemelt távoli dobást: 43-61.

4. negyed:

31. perc: Hajmásy személyije után Wittmann a büntetővonalon, de csak az egyiket dobta be: 43-62.

32. perc: Gyors triplaváltással: 45-65.

33. perc: Gilbert dupla (47-65). Majd gyors Hajmásy trojka (50-65). Wittman tovább folytatta a triplaesőt: 50-68.

34. perc: Harazin harmadik faultja után Csorvási dobott büntetőket, ám csak az egyiket értékesítette (50-69). Majd Simon remek passzából Harazin volt eredményes: 52-69.

35. perc: Dénes zsák, majd Hajmásy tripla (55-71). A Falco alig öt perc alatt összegyűjtött négy csapathibát. Az eredmény maradt: 55-71.

36. perc:  Hazai oldalon egyedül Hajmásy keze sült, ismét hármast dobott (58-71), Dénes gyorsan válaszolt, szintén triplával: 58-74.

37. perc: Simon csak az egyik büntetőt értékesítette (59-74). LaGrange rossz tempóját Siriscevic tette fel: 59-76.

38. perc: Gilbert labdát lopott, de azonnal el is adta: jellemző jelenet. Majd Orsulic szerzett két pontot: 59-78.

39. perc: Will labdát szerzett, indított, majd a kecskeméti palánk alatt Pankárt Dénes faultolta. A hazaiak hatosa mindkét büntetőt elsüllyesztette (61-78). Szépen kijátszott akció után Will tripla: 64-78.

40. perc: Tizennéggyel ment a Kecskemét, de Ivkovic elégedetlen lehet, hiszen időt kért. Pankár labdaszerzése után Will faulttal együtt szerzett kosarat, s a büntetője is jó volt (67-78). 10 szekundummal a vége előtt LaGrange még odaütött Willnek. A hazaiak utolsó dobása is leperdült: 67-78.