2011.02.26. 19:12

Doyne eldöntötte: hosszabbításban verte a Falco a Sopront (78:81) - nyilatkozattal frissítve

Végletekig izgalmas, hajtós csatában győzött Sopronban a Kálmán és Gosa nélkül felálló Falco. Doyne szenzációs játéka, valamint a hosszabbítást érő triplája döntőnek bizonyult.

Bonyhádi Zoltán

Kis-Rába menti Takarék-Soproni KC – Falco-SZOVA KC Szombathely
Sopron, 2000 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezeti:
Földházi T. Benczur T. Pozsonyi L.

Várható kezdőcsapatok:

Sopron: Kelley, Jarvis, Molnár, Szabó, Townes.

Falco: Simon, Doyne, Will, Pankár, Alekszejev.

1. negyed

1. perc: Alekszejev és Townes ugrott a labdáért, a hazaiak vezethetik az első támadást. Molnár triplája lecsurog, azonban az első vendégtámadás is kosár nélkül ér véget. 0:0

2. perc: Doyne, majd Simon hármasa kimarad, továbbra is pontok nélkül maradunk. Townes horogból próbálkYozott, hiába. Doyne üresen, tempóból tévesztett. Küzdenek a felek, a védekezés egyelőre mindkét oldalon jobban dominál. 0:0

3. perc: Molnár ziccert hagyott ki. A hangulat egyébként kiváló, mindkét szurkolótábor oda teszi magát. Kelley törte meg a hosszú kosárcsendet, triplájával a hazaiak vezetnek: 3:0

4. perc: Will bátran vitte a gyűrűre Szabón keresztül, a vendégszurkolók faultot reklamálnak, a kosár jó: 3:2

5. perc: Townes blokkolta Doyne-t, majd Pankár gátolt meg egy soproni kosarat. Alekszejev harcolt ki büntetőt, Townes-on keresztül a gyűrűbe könyörögte a játékszert, így 2+1 pontjával: 3:5

6. perc: Szabó támadólepattanót szedett össze. Jarvis egyenlített, majd Doyne ziccert dobott: 5:7

7. perc: Townes addig piszkálta Alekszejevet, amíg a bírók faultot nem fújtak. Kimaradt Will-tripla, majd Kelley is tévesztett. Townes védőjén keresztül dobott kosarat, majd Szabó Zsolt labdaszerzését követően dobott gyorsan duplát: 9:7

8. perc: Simon ziccere után Molnár András büntetőzhetett (10:9). Szanati a pályán, Simont váltotta, Harazin Pankár helyett. Alekszejev egy ügyes kosárral átvette a vezetést: 10:11

9. perc: Kelley-t faultolták, a büntetővonalról nem tévesztett az amerikai (12:11). Időkérés vendég oldalról. Will kimaradt hárompontosa után kikerült a labda a pályáról, így a soproniak támadhatnak. Újabb Kelley-büntetők: 14:11

10. perc: Alekszejev nem sokat szórakozott, középtávolról simán bevágta, majd Szanati ziccerével szerez vezetést a Falco (14:15). A szombathelyi öröm nem tartott sokáig, Kelley három pontjával újra a vendégeknél az előny (17:15). Szanati még éppen időben, de egyenlített: 17:17

2. negyed

11. perc: Townes távoli duplájával kezdődött a második játékrész, majd Molnár estében talált be: 21:17

12. perc: Alekszejev könnyen verte 1:1-ben Townes-t (21:19), egy támadás múlva visszaadta kölcsönét az amerikai: 23:19

13. perc: Szanati roppant keményen védte Szabót, a kosár el is maradt. Nem úgy a túloldalon, Alekszejev kemény diónak bizonyult az előbb említett ex-falcósnak: 23:21

14. perc: Szabó középtávolijával lép el ismét a fehér mezes soproni alakulat (25:21). Csattantak a kezek, sípszó nem volt, kosár igen: Townes talált be: 27:21

15. perc: Jarvis ellen fújtak személyit, aki addig reklamált, amíg a Benczur játékvezető technikaival nem kezdte fenyegetni. Simon büntetőivel: 27:22. Will szenzációs röplabdás passza után Doyne zsákolt látványosan. Meszlényi Róbert időt kért: 27:24

16. perc: Simon könnyen tört be, ezzel egálközelbe hozta a Falcót (27:26). Will a palánk alól játszotta be a labdát ezzel: 27:28

17. perc: Doyne kapott sapkát, a labda ide-oda pattogott, végül a hazaiak jöhetnek az alapvonalról. Kimaradt soproni tripla, már három perce nem esett hazai kosár. Simon ziccerével, újabb hazai időkérés: 27:30

18. perc: Gombás harcolt ki személyit Pankárral szemben. Jarvis a triplavonaltól távol, védővel a nyakán kísérletezett trojkával, hiába. Doyne viszont éppen emberéről eresztett el egy távolit, ezzel az megszerezve az első vendégtriplát: 27:32

19. perc: Doyne újabb kosarával ellépett a Falco (27:34). Szanati kapott méretes sapkát, a labda a Falcónál maradt, a támadóidő viszont lejárt: 27:34

20. perc: Kelley-t lökte a levegőben Alekszejev, így az amerikai irányító büntetőkhöz jutott, ezzel megtörte a hatperces soproni kosárcsendet (29:34). Időkérés. A támadóidő fele elment, mire passzig jutott Szanati, Kelley végig a nyakán volt. Alekszejev távolról próbálkozott, a kosár kimaradt. Townes a túloldalon a dudaszó pillanatában dobott triplájával vonultak öltőzőbe a csapatok: 32:34

Félidei statisztika:

Dobószázalék (mezőny): 39%, illetve 38%.

Dobószázalék (2 pontos): 44%, illetve 53%.

Dobószázalék (3 pontos): 50%, illetve 25%.

Dobószázalék (büntető): 88%, illetve 67%.

Lepattanó: 14, illetve 6.

Gólpassz: 1, illetve 4.

Szerzett/Eladott labda: 6/7, illetve 5/5.

IBM: 35, illetve 29.

Legjobb pontszerzők: Kelley 12/6, Townes 11/3, illetve Alekszejev 11, Doyne 9/3.

3. negyed

21. perc: Will labdája lecsurog, Doyne azonban labdát szerzett Simon gyors indítását Szabó technikai faultja akadályozta meg. Doyne dobása is lepattant: 32:34

22. perc: Molnár üt bele egy hosszú passzba, majd Kelley ellen személyi. Doyne zsákolt, majd hosszan csimpaszkodott a gyűrűn: 34:36

23. perc: Pankár büntetőzhetett (32:38), majd Szabó és Jarvis szerencsétlenkedett (szó szerint) a gyűrű alatt. Kelley kosarával: 34:38

24. perc: Doyne gyors támadásból szerez újabb vendégkosarat (34:40). Sorra maradnak ki a hazai kísérletek: 34:40

25. perc: Doyne megállíthatatlan: triplája, majd ziccere után időt kért Meszlényi Róbert, a meglehetősen hangos vendégtábor zúgja: "TÍZ! TÍZ TÍZ!" 34:45

26. perc: Pankár ellen fault, Szabót fogta túl keményen. Molnár kosarát ováció fogadja (36:45). Egy kimaradt távoli kísérlet után összeszedett támadólepattanóból Townes hatalmasat zsákolt. Bencze Tamás időt kért: 38:45

27. perc: Addig pattogott a labda a soproni gyűrűn, amíg kosár nem lett belőle. Townes kezét érte utoljára: 40:45

28. perc: Alekszejev tévesztett, Kelley kosarával látóhatáron belül a hazai csapat: 42:45

29. perc: Szanati verte védőjét 1:1-ben, el azonban nem merte vállni, a passz után egy soproni labdát szerzett. Doyne első szándékból nem emelte fel, Szanatit lökte fel Helmeczi, a büntetők kimaradtak, Alekszejev azonban bepöccintette: 42:47

30. perc: Townes állhatott a vonalhoz a túloldalon (44:47), majd Hajmásy is büntetőket harcolt ki: 44:49

4. negyed

31. perc: Hajmásy egy soproni alley-upba repült bele, hiába. A kosár jó, a büntető szintén (47:49). Doyne hidegvérrel triplázott: 47:52

32. perc: Molnár nevéhez kerül újabb vonal a faultok listáján, Simon az alapvonalról indíthat. Pankár támadólepattanója után továbbra is a Falco támadhatott, majd Alekszejev saját lepattanója után szerzett két pontot: 47:54

33. perc: Townes kosarával szépítenek a hazaiak (49:54). Simon triplájával újra lépéselőnyben a szombathelyi csapat: 49:57

34. perc: Kelley ziccere után Simon téveszt (51:57). Doyne hármasa után időt kért Meszlényi Róbert. Könnyen lehet, hogy - a mérkőzés eddigi alakulását figyelembe véve - döntőnek bizonyul ez a tripla: 51:60

35. perc: Szabó lépéshibáját vitatja a hazai publikum. Simon távoli duplája kimaradt, Hajmásy ellen faultot fújtak.

36. perc: Jarvis távolija csak kettő pontot ért (53:60). Townes-t fogták falcós satuba, a bírók technikait ítéltek. Szerintünk nem volt szándékos, csak amolyan "rosszkor rossz helyen" típusú fault: 55:60

37. perc: Alekszejev kosara után Townes-ziccer: 57:62

38. perc: A szombathelyi fehérorosz center minden próbálkozása ellenére is kosarat szerzett Townes. Újra a Falco nyakán van a Sopron, Bencze Tamás időt is kért: 59:62

39. perc: Alekszejev ellen támadóhibát fújtak, Doyne üresen állva dobhatott volna hármast... Townes ismét betalált, ezzel már csak egyetlen pont a különbség: 61:62

40. perc: Túljátszott vendégtámadás, úgy tűnt, senki nem merte elvállalni. Fault miatt Szabó büntetőzhetett (63:62). Őrület az MKB-Arénában! Kimaradt szombathelyi kosár, Kelley viszont betalált: 65:62. Vendég-időkérés. A legjobb falcós tripladobók álltak fel az utolsó támadásra, Doyne tempóból duplát dobott: 65:64. Újabb időkérés. Kevesebb, mint egy támadóidő van még hátra. Borszéki elütötte a gyűrűbe tartó labdát, leszálló ágban volt, a bírók megadták a kosarat: 67:64. HOSSZABBÍTÁS! Doyne a csodával határos módon, emberéről dobott triplát az utolsóm pillanatban: 67:67

Hosszabbítás:

41. perc: Doyne betört, ziccerkosaraz szerzett, majd Jarvis triplával válaszolt: 70:69

42. perc: Kimaradt hazai hármas, majd kihagyott és visszahalászott falcós támadások sora. A soron következő hazai támadásnál Will sapkázta Molnár Andrást. Doyne újabb két pontjával a Falco vezet: 70:71

43. perc: Townes lökte meg Alekszejevet, büntető még nem járt érte. Borszéki hidegvérrel talált be távolról: 70:74

44. perc: Szabó kosarával jön fel a hazai csapat. Doyne dobása rövid, a labda a Falcónál maradt, Alekszejev büntetőket harcolt ki. A center mindkét dobása kimaradt. Szabó verte védőjét, ezzel egyenlített: 74:74

45. perc: Doyne hanyatt repülve is betalált. Akárhogy alakul a vége, a nap hősének nevezhető (74:76). Townes büntetőzhetett (76:76). MEGINT DOYNE! Onnan is betalál ma, ahonnan ember nem gondolná. (76:79) Triplája után soproni időkérés. Még tizennégy hosszú másodperc... Jarvis dobhat büntetőt, a hazaiak a három dobásért reklamálnak, Szanati azonban előbb ütött oda. A büntetők ülnek, újabb időkérés, még szűk kilenc másodperc van hátra (78:79). Raszta amerikai párharc, Jarvis ütött oda Doyne-nak, büntetők. Mindkettő betalált. Szabó még dobhatott egy triplát, azonban a labda lepattant a gyűrűről, ezzel eldőlt, a Falco győzött: 78:81

A mérkőzés utáni nyilatkozatok:

Meszlényi Róbert: Várható volt, hogy előbb-utóbb kikapunk, hiszen december óta jóformán nem vesztettünk. Sajnos ma gyenge napot fogtunk ki, nagyon rosszul dobtunk és a rendes játékidő utolsó pillanatában óriási butaságot, taktikai hibát követtünk el, hagytuk triplát dobni Doyne-t. Ha faultolunk, akkor mi győzünk.

Bencze Tamás: Nehéz bármit is mondanom ebben a pillanatban. Ez a csonka csapat is a mi csapatunk volt, sokan bizonyítottak most és remélem, hogy a jövőben még erősebbek leszünk. Egy erős, jól játszó ellenfelet győztünk le, elsősorban azért, mert a döntő pilanatokban jobban koncentráltunk és az utolsó pillanatig igazi csapatként küzdöttünk.