2011.03.19. 16:52

Hihetetlen izgalmak közepette kaptak ki Bellék - Kecskemét-Körmend 75:71

A férfi kosárlabda NB I. hétvégi fordulójában a MJUS-Fortress Körmend együttese a T.O.M Controll Kecskeméti KSE otthonába látogatott. A piros-feketék remekül küzdöttek, de hihetetlen izgalmak után egy labda a hazaiak javára döntött. (Statisztikával, edzői nyilatkozatokkal frissítve.)

Vastag Nándor

T.O.M Controll Kecskeméti KSE - MJUS-Fortress Körmend 75-71 (20-26, 23-11, 22-18, 10-16).

Kecskemét, 1200 néző, játékvezetők: Benczur, Török, Gorka.

Kecskemét: WITTMANN 18/9, Lagrange 6/3, DÉNES 9/9, Orsulics 6, Bencze 5. Csere: CSORVÁSI 16, Siriscevic 10/3, Lakatos -, Cseh 5/3.
Edző: Sztojan Ivkovics.

Körmend: Ruják -, Németh 15/12, Trummer 6/6, BELL 19/3, DIES 14. Csere: FERENCZ 9/9, Dávid 3, Fodor G. 2, Hegedűs 3, Boldizsár -.
Edző: Sabáli Balázs.

A csapatok már javában melegítenek, hiányzó egyik oldalon sincs. A közönség lassan gyűlekezik, minden bizonnyal nem lesz telt ház ma.

1. perc: A Körmend kezdte a meccset, az első pontokat Dies szerezte, majd Bell dobott kosarat (0-4). Wittman büntetőzött, és nem hibázott (2-4).

2. perc: Bell triplával köszönt be, utána kimaradt támadások (2-7).

3. perc:  A kosárcsendet Dies ziccerrel törte meg (2-9).

4. perc: Csorvási is ziccert dobott, majd Trummer hármas jött (4-12).

5. perc: Csorvási középtávolija a helyén, majd Wittmann dobott triplát (9-12).

6. perc: Gyors kosárváltások: Dies zsákolt, Siriscevic duplával válaszolt (11-14).

7. perc: Németh betörésből eredményes, de Csorvási sem hibázott. Németh ezúttal triplát hintett (13-19).

8. perc: Csorvási ismét duplát dobott, de utána mindkét oldalon megremegtek a kezek (15-19).

9. perc: Dávid ziccere a helyén, és a jutalom büntetőt sem hibázta el. Cseh azonban egyből válaszolt. (17-22).

10. perc: Bell két büntetőt küldött a gyűrűbe. Bence zsákolt, Trummer ellen fault. A büntetőt a kecskeméti center is bedobta (20-24). Bell ziccert értékesített, majd a dudaszó előtt Siriscevic triplája leperdült (20-26).

Az első negyed után megérdemelten vezet a jól játszó Körmend.

11. perc: Elhibázott dobásokkal indult a második negyed.

12. perc: Továbbra is jól működnek a védekezések, de egy lepattanóból Orsulics nem hibázta el a ziccert (22-26).

13. perc: Dies egy elveszettnek hitt labdát erőszakolt a gyűrűbe, de Csorvási is jól dobta a tempót (24-28).

14. perc: Dies zsákolt, majd Wittmann a gyűrű alól kanyarította helyére a labdát (26-30).

15. perc: Orsulics zsákolt, ami után Sabáli Balázs időt kért. Hegedűst fault-gyanúsan állították meg, majd Siriscevic kiegyenlített (30-30).

16. perc: Fodor Gergely dupláját Hegedűs 2+1-e követte, de Wittmann sem akart duplák tekintetében lemaradni (32-35).

17. perc: Dénes hármassal egyenlített (35-35).

18. perc: Lendületben a hazaiak, Siriscevic kosarával először vezetnek (38-35). Újabb körmendi időkérés.

19. perc: Bell jól büntetőzött, majd kimaradt támadások itt is, ott is. Wittmann azonban nem tud rontani (41-37).

20. perc: Támadásban nem megy a piros-feketéknek, Orsulics középtávolija viszont jó (43-37).

A Körmend a második etap végén több mint három percig nem szerzett akcióból kosarat. A Kecskemét élt is a lehetőséggel, de a hátrány csak hat pont, ami a folytatásban bőven ledolgozható.

Az 1. félidő statisztikája:

2 pontos: 14/20 (70%), ill. 11/19 (58%).
3 pontos: 4/15 (27%), ill. 3/11 (27%).
Mezőny: 18/35 (51%), ill. 14/30 (47%).
Büntető: 3/3 (100%), ill. 6/6 (100%).
Lepattanó: 17 (13 védő, 4 támadó), ill. 14 (13 védő, 1 támadó).
Szerzett/eladott labda: 4/3, ill. 4/4.
Gólpassz: 8, ill. 5.

21. perc: Csorvási brusztolt be egy ziccert, de Dies sem hibázott közelről (45-39).

22. perc: Wittmann betörésből eredményes, majd Bell csak egy büntetőt dobott be (47-40).

23. perc: Németh triplája után a labda felpattant a gyűrűről, majd helyére hullott. Dénes a következő támadásnál hármast dobott, amit egy jó Dies tempó követett (50-45).

24. perc: Lagrange hármasa jó (53-45).

25. perc: Sajnos Dénes sem hibázta el a triplát (56-45). A körmendi kísérletek sorra maradnak ki, így újabb időkérés.

26. perc: Siriscevic háromból csak egy büntetőt dobott be (57-45). Végre helyén a Ferencz-tripla (57-48).

27. perc: Bencze duplát jegyzett, ezután Wittmann büntetőket rontott (59-48).

28. perc: Siriscevic vonalra lépett, így kettőt ért a dobása. Dies átellenben lépéshibát csinált. Csorvási büntetői jók (63-48).

29. perc: Bell közelről ziccerezett, amit egy Ferencz hármas követett (63-53). Időt kért Sztojan Ivkovics.

30. perc: Újabb Bell dupla, majd Lagrange jól büntetőzött (65-55).

A harmadik negyedet a Bács megyeiek uralták, de a felvonás vége megmutatta, zavarba hozhatók.

31. perc: Bell az első büntetőt kihagyta, a másodikat helyére küldte (65-56).

32. perc: Ferencz elkapta a fonalat, újabb jó hármas, de Csorvási is bebrusztolt egy kosarat (67-59).

33. perc: Németh triplát hintett, de Wittman azonnal hármassal válaszolt (70-62).

34. perc: Dávid kosarát először megadták, de utána visszavonták a játékvezetők, mert lejárt a körmendi támadóidő.

35. perc: Németh csak az első büntetőt dobta be, amjd kimaradt lehetőségek (70-63).

36. perc: Nagy a kapkodás, mindkét oldalon sok a hiba. Bell labdát lopott és zsákolt (70-65).

37. perc: Cseh váratlanul dob triplát (73-65).

38. perc: Trummer hármasa szintén jó (73-68), Németh triplája viszont kiperdült. Izgalmas hajrá várható, amit időkérés előz meg.

39. perc: Bell és Németh hármasa nem ment be, Orsulics ziccert hibázott, de az újabb vasi triplakísérlet sem jó.

40. perc: Németh triplája a helyén (73-71). Wittmann első büntetője rossz, a második bement. Sabáli Balázs időt kért, 20 másodperc van vissza (74-71). Németh triplája kimaradt, Lagrange szerezte meg a labdát. Trummer faultolta, de az amerikai bedobta az első büntetőt, ezzel eldőlt a meccs (75-71).

A körmendi játékosok remekül küzdöttek, ám nagy izgalmak után végül a hazaiak győztek.

A mérkőzés statisztikája:

2 pontos: 19/34 (56%), ill. 16/32 (50%).
3 pontos: 9/28 (32%), ill. 10/31 (32%).
Mezőny: 28/62 (45%), ill. 26/63 (41%).
Büntető: 10/15 (67%), ill. 9/12 (75%).
Lepattanó: 34 (24 védő, 10 támadó), ill. 34 (22 védő, 12 támadó).
Szerzett/eladott labda: 9/6, ill. 7/9.
Gólpassz: 16, ill. 14.

Sztojan Ivkovics: - Nagyon jó mérkőzés volt, erős ellenfelet győztünk le. Szervezetten játszottunk, és a kispadunk is hozzátett a meccshez.

Sabáli Balázs: - Kiegyenlített küzdelmet hozott a találkozó, amin döntőnek bizonyult, hogy a hazaiak nüansznyival jobban dobtak. Egy labdás meccs volt, sajnos a a végén a tripláink kimaradtak.