2011.03.23. 17:27

Két kiállítás után kétvállon Székesfehérvár: MJUS-Fortress Körmend - Albacomp 80:68

A kosárlabda NB I. szerdai fordulójában kakaskodással és két kiállítással fűszerezett rangadón a MJUS-Fortress Körmend együttese 80:68-ra verte az eddigi listavezető Albacomp alakulatát.

Ambrózai Zsuzsanna-Pum András

MJUS-Fortress Körmend – Albacomp 80-68 (19-23, 22-16, 18-17, 21-12). – Körmend, 2000 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Forrai, Kapitány, Farkas.

Körmend:
RUJÁK 19/15, NÉMETH 8/6, Ferencz 9/9, BELL 24/3, DIES 13. Csere: Dávid 1, Trummer -, Hegedűs 3/3, Boldizsár 3/3. Edző: Sabáli Balázs.

Albacomp: HANGA 11/3, CROCKER 17/3, Hollis 8, Keller 7, JONES 17. Csere: Madár 3/3, Hendlein 4, Bódi 1, Antal -. Edző: Dzunics Braniszlav.

Az eredmény alakulása. 4. perc:
3-10. 6. perc: 14-16. 14. perc: 21-31. 18. perc: 34-33. 23. perc: 43-45. 25. perc: 46-46. 28. perc: 55-51. 33. perc: 66-61. 37. perc: 72-63.

Kipontozódott: Dávid a 34. percben.

Kiállítva:
Németh a 40., illetve Crocker a 40. percben.

1. negyed

1. perc: Az első kosárra nem kellett sokat várni, Crocker kosarával az Albacomp vezetett, Ferencz Csaba triplából azonnal fordított: 3:2

2. perc: Bell ellen támadófaultot fújtak, az amerikai nevetve veszi tudomásul a döntést. Crocker hárompontosával: 3:5

3. perc: Jones emberről, középtávolról talált be (3:7). Kimaradt, talán túl hamar elvállalt dobások egymás után, mindkét oldalról. Jones Dies-szal szemben harcolt ki faultot, a kosár jó, büntetővel próbálkozhatott Sabáli Balázs időkérése után: 3:10

4. perc: Bell kosara után Crocker talált be ismét, marad a különbség: 5:12

5. perc: Dies kosaraival már csak három pont: 9:12

6. perc: Tengerentúli pontok továbbra is: Jones, és Bell révén: 11:14

7. perc: Keller Ákos kosara után Németh büntetőzhetett: 14:16

8. perc: Jones pontjai után Dies harcolt ki személyit, az elszenvedő Keller (14:18). Hanga betört, látványos kosara helyett kimaradt ziccer lett. Jones a palánk alól: 14:20

9. perc: Németh hárompontosával újra felzárkózik a Körmend: 17:20

10. perc: Madár hirtelen elvállalt hármasa célba ért (17:23). Bell büntetőzhetett, félsikerrel (18:23). Elügyetlenkedett fehérvári támadás, Hanga faultja után az ex-fehérvári Dávid Gergely dobhatott kettőt: 19:23

2. negyed

11. perc: Ferencz tiszta dobóhelyzetből tévesztett hármast, majd Dávid ziccert hagy ki. Crocker nem tévesztett: 19:25

12. perc: Trummer kimaradt távoliját Bell pöccentette be (21:25). Jones kísérletei maradtak ki sorra, Dávid jól helyezkedett, faultot harcolt ki.

13. perc: Hanga első kosara betörésből született meg: 21:27

14. perc: Crocker labdaszerzése után Hendlein dobott ziccert (21:29). Sabáli Balázs időt kért. Ruják elhagyta a labdát, Hendlein zsákolt hatalmasat: 21:31

15. perc: Dies büntetőiből egyet váltott pontra (22:31). Hendlein távoli duplája marad ki, a labda a vendégeké. Két támadólepattanó után sem sikerült kosarat dobnia az Albacompnak. Ruják higgadt triplájával: 25:31

16. perc: Crocker testcsellel zavarta messzire Rujákot, a tripla azonban kimaradt. Ruják újabb triplája után Branislav Dzunic kért időt: 28:31

17. perc: Kimaradt fehárvári kosár után Hegedűs vállalt el triplát. A dobás sikeres, három perc alatt ledolgozta tízpontos hátrányát a Körmend: 31:31

18. perc: Hanga hatalmas blokkot osztott ki Rujáknak, nem sikerült átvenni a vezetést. Keller kosarával újra a fehérváriak vezetnek: 31:33

19. perc: Németh hármponrosával vezet a Körmend (34:33). Jones, majd Hanga kosarával nem tartott sokáig a hazai öröm (34:37). Bell kosara jó, személyi miatt büntetőt is dobhatott: 37:37

20. perc: Dies reptében dobta vissza a lepattanó labdát a gyűrűbe, majd Crocker kosarával ismét egál (39:39). Ruják dobócselével lerázta Hendleint, második szándékból betalált, ezzel a félidő eredménye: 39:37

Félidei statisztika:

Dobószázalék (2 pontos): 58%, illetve 50%.

Dobószázalék (3 pontos): 46%, illetve 18%.

Dobószázalék (büntető): 70%, illetve 100%.

Lepattanó: 17, illetve 17.

Gólpassz: 7, illetve 3.

Szerzett/Eladott labda: 3/10, illetve 9/4.

VAL: 43, illetve 35.

Legjobb pontszerzők: Bell 11, Németh 8/6, Ruják 8/6, illetve Jones 15, Crocker 11/3.

3. negyed

21. perc: Bódi téveszt, majd Ferencz próbálkozik triplával a sarokból. Crocker kosarával egyenlít, Hollis-éval vezet az Albacomp: 41:43

22. perc: Crocker pontjaival már négy pont a különbség, Dies azonban a gyűrű alól felugorva húzza be: 43:45

23. perc: Ferencz majdem a fehérvári kispadról dobta el hárompontosát (46:45). Fault miatt Bódi büntetőzhet: 46:46

24. perc: Ruják megkapta mai második nagy blokkját. A szurkolók a leszálló ágat reklamálják, nincs goaltending.

25. perc: Hollins büntetőjével egy ponttal a vendégek vezetnek, Crocker passzába Németh üt bele. Szinte biztos, hogy ziccerkosarat akadályozott meg vele. 46:47 Időkérés.

26. perc: Rujákot hagyták egyedül a bal ficakban, aki nem is hibázott, jó a tripla: 49:46

27. perc: Crocker kettesére Ruják hármassal válaszolt a másik oldalon. Ám jött egy szenzációs Crocker-Keller légimutatvány, utóbbi zsákolt, és dobhatott egy személyit is. A büntető kimaradt: 52:51.

28. perc: Ez igen: Bell a fehérvári kispad elöl hintett egy hármast: 55:51. Kimarad a vendégakció, majd Ruják csúszott el a fehérvári palánk alatt, ráléptek a fejére, majd még hárman vetődtek a labdára. A játékvezetők szerint nem történt semmi különös, oldalbedobással jöhet a Körmend.

29. perc: Ha Ruják András, akkor hármas: 58:51. A vendégek sem tétlenkednek, Hangának ütöttek oda, mindkét büntető jó: 58:53. Hanga nem fárad, egy hármast is hint a válogatott játékos: 58:56.

30. perc: Bell büntetőzhet, az első nem nyert, a második azonban jó: 59:56.

4. negyed

31. perc: kezdésként Keller hármaskísérlete jön le a gyűrűről, a másik oldalon Ruják ezúttal "csak" kettest dob: 61:56.

32. perc: Crocker kettesére Ferencz hármasa a válasz: 64:58. Keller egyik büntetője jó csak: 64:59.

33. perc: Bell lódult meg, elhúzott két Albacompos mellett, majd a palánk alól szép kettest szórt: 66:59. Ismerjük el, a másik oldalon Crocker kosara sem csúnya, az amerikai szépen beforgott és dobott egy duplát: 66:61.

34. perc: Jones mindkét büntetőjét kihagyta, ám a labda a gyűrűről a kezébe pattant, de ez is kimaradt. Hiba itt, hiba ott, mindkét oldalon elrontottak egy-egy akciót. Székesfehérvári időkérés.

35. perc: Mi van itt! Körmendi belemenés az egyik oldalon, míg amott Hanga ellépte a támadást, nincs kosár. Bell rontott el egy triplát, viszont Hanga kettese pontos: 66:63.

36. perc: Hohóóó! Ferencz passzát Dies zsákolta a gyűrűbe: 68:63. És megint: Németh asszisztja után Dies tette a hálóba a labdát: 70:63. Ismét Dzunics kért időt.

37. perc: Bell Kellerrel együtt talált a gyűrűrbe: 72:63. Hollins pontjaival zárkózik az Albacomp: 72:65. Németh triplája rossz, ellenben Hollins kettese jó, ráadásul mivel Dies odaütött neki, még egy büntetőt is dobhat, ez is bent van: 72:68.

38. perc: Bell a támadóidő lejártának pillanatában dob egy duplát: 74:68. Időt kért Sabáli Balázs.1.12 van hátra.

39. perc: Bell szenzációs, bemegy három ember között, dob egy duplát, és mivel odacsaptak neki, jöhet egy büntető is!76:68. A büntető is jó: 77:68. Közben Ferencznek ütöttek oda, majd tömegverekedés a pályán, legalább hat-hét ember egy kupacban a pálya közepén, Crocker a hangadó. Boldizsár Kellerrel kakaskodik, de Németh sem nyugodt - ő szólalkozott össze Crockerrel. Áll a játék. Az ítélet: Némethet és Crockert kiállították a játékvezetők.

40. perc: ismét a játéké a főszerep, Bolidzsár dob egy hármast, ez a zárómomentum: 80:68

Vége a mérkőzésnek, a Körmend remek teljesítményt nyújtva, és Rashad Bell parádés hajrábeli teljesítményének köszönhetően 12 ponttal verte a listavezető Albacompot. A vasiak tehát továbbra is harcban vannak a harmadik helyért.