2011.04.29. 18:38

A bronzéremért játszhatnak Bellék - Szolnoki Olaj - MJUS-Fortress Körmend 77:66

Nem gyűrődött a papírforma, az Olaj gyors egymásutánban harmadszor is legyőzte a körmendi csapatot, és bejutott a bajnoki döntőbe.

Varga Csaba

Szolnoki Olaj KK-MJUS-Fortress Körmend 77-66 (18-16, 21-17, 21-20, 17-13)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok,  2200 néző. Vezette
:  Ádám J. Farkas G, Szabó G.
OLAJ KK: TROTTER 18/6, HORVÁTH Á. 13/9, Budimir, CLARK 8/3, BÁDER 18. Csere: Trepák 7/3, Fodor M. 8/3, Vesztergom 5. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
KÖRMEND: Ruják 10/6, Németh I. 9/3, FERENCZ 11/6, BELL 17/6, Dies 6. Csere: Dávid G. 6, Trummer, Hegedűs G. 3/3, Boldizsár 4. Edző: Sabáli Balázs.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4-7,  8. p.:13-14, 14. p.: 25-18, 18. p.:33-29, 25. p.: 47-41, 29. p.: 57-51, 35. p.: 68-59, 38. p.:70-63.
Kipontozódott: Németh 38. p.

Már a körmendi hírek sem bíztak abban, hogy az övéik szépítenek az álláson, hiszen a kezdéskor mindössze egy tucat szurkolójuk árválkodott a vendégszektorban. Ahogy ebben a párharcban már megszokhattuk a Rába-partiak kezdték jobban a mérkőzést, a 7. percben Báder nyolc pontja ellenében Némethék kilenc pontot dobtak. Még ebben a percben Horváth triplája is célba ért, ekkor vezetett először az Olaj. Válaszként Ferencz is beszórt egy hármast, a folytatás azonban már a szolnokiak szája-íze szerint alakult. Báderék nemcsak pontosabban, hanem gyorsabban is játszottak, mint vetélytársuk, Fodor triplájával már 33-23-ra alakult az állás, a 17. percben. Ekkor úgy tűnt, hogy elhúz ellenfelétől a szolnoki csapat, a körmendiek azonban Dies és Bell révén visszajöttek a meccsbe a szünetig.

A fordulás után sem adta olcsón a bőrét a vendégcsapat, volt, hogy csak kettő, de úgy is alakult, hogy kilenc pont volt a hátránya az alapszakasz győztes szolnokiakkal szemben. Tegyük hozzá, hogy minden egyes pontért sőt, még a passzokért is meg kellett küzdeniük a játékosoknak az igencsak harcos mérkőzésen. A záró negyed elején Clark egy pontjára Németh és Bell is triplával válaszolt, 61-59. A hazaiak szerencséjére Trotter azonnal dobott egy hármast, majd a párharcban jól játszó Fodor Márton két duplájával már ismét kilenc ponttal vezettek a hazaiak.

Az utolsó percbena hazai publikum felállva ünnepelte kedvenceit, akik három meccs alatt verték vetélytársukat, és jutottak be a fináléba, ami a tervek szerint jövő szombaton kezdődik.

Pór Péter:  - Az egész párharc alatt egy jól küzdő és harcoló Körmendet sikerült legyőznünk, a mai mérkőzésen akaratunknak és közönségünknek köszönhetjük a sikert és egyben a döntőbejutást is.
Sabáli Balázs: - Gratulálok a Szolnoknak és sok sikert kívánok nekik a döntőben. Gratulálok játékosainknak, hogy a mai meccsen is partiban tudtak lenni a jó szolnoki csapattal, köszönjük szurkolóinknak, hogy Szolnokra is elkísértek bennünket, ígérjük, mindent meg fogunk tenni a bronzérem megszerzéséért.