2011.04.12. 18:10

Csak három negyeden át táncoltak Rujákék: Kecskemét-Körmend 83:63

A MJUS-Fortress Körmend kosárcsapata a harmadik negyed közepéig tartotta magát, ám utána rossz támadójátéka miatt állva hagyta a Kecskemét, mely győzelmével egyenlített a negyeddöntős párharcban

Vastag Nándor

T. O. M. Controll-Kecskeméti KSE – MJUS-Fortress Körmend 83-63 (17-13, 19-16, 21-15, 26-19). – Kecskemét, 1300 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, 2. találkozó, vezette: Földházi, Kapitány, Szabó.

Kecskemé
t: Wittmann 6, Lagrange 5/3, Dénes 3/3, ORSULICS 8, BENCZE 14. Csere: SIRISCEVIC 29/21, Csorvási 6, Cseh 6/6, Lakatos 2, Szabó T. 4, Csabay -, Pongó -. Edző: Sztojan Ivkovics.
Körmend: RUJÁK 7/3, NÉMETH 15/6, Ferencz 9/3, Bell 10/3, Dies 7. Csere: Sonyák 2, Hegedűs 6/6, Dávid 7/3, Trummer -. Edző: Sabáli Balázs.
Eredmény alakulása. 3. perc: 5-3. 7. perc: 10-8. 13. perc: 25-15. 15. perc: 29-23. 18. perc: 33-25. 23. perc: 36-35. 25. perc: 44-41. 28. perc: 51-41. 32. perc: 57-46. 36. perc: 71-51.
Kipontozódott: Wittmann a 40. percben.

Az első negyeddöntőhöz hasonlóan mindkét csapat jól megszervezte a védekezését. A kecskemétiek főleg Bellt, valamint a palánk alatti területet őrizték szigorúan, így közel hét perc telt el, mire Ferenc és Ruják triplája után Dies közelről betalált (10-8). Feltűnő volt, hogy idegesen, sok hibával kosaraztak a játékosok, amiből kicsivel a házigazda jött ki jobban (10. perc: 17-13).

A kisszünet után a Bács megyeiek tempót váltottak, és elsősorban Siriscevic vezérletével növelték vezetésüket (13. perc: 25-15). A piros-feketéket Dávid húzta ki a bajból zsinórban dobott hét pontjával, majd Németh triplával hozta közelebb csapatát (15. perc: 29-23). A folytatásban Bell is megszerezte első mezőnykosarait, de a végén mégis a Kecskemét mehetett nyugodtabban pihenőre, mert négy másodperccel a dudaszó előtt Bencze 2+1-es kombinációval növelte a vezetését (20. perc: 36-29).

A Körmend 6-0-val nyitotta a harmadik negyedet (23. perc: 36-35), majd felváltva estek a kosarak, amiből főleg Siriscevic és Németh vette ki a részét. Azonban 41-41 után nem jöttek be a vasiak dobásai, a hazaiak viszont éltek a lehetőségeikkel. A 13-0-s sorozatukat Hegedűs hármassal törte meg, ám az etapot Cseh szintén triplával zárta (30. perc: 57-44).

Az utolsó felvonásban sem ment a támadójáték a Rába-partiaknak, a Kecskemétnek viszont minden bejött, így a két csapat közti különbség egyre csak nőtt (36. perc: 71-51). Ezután már felváltva estek a kosarak, de a vendégek nem tudtak közelebb férkőzni ellenfelükhöz. A végén még a szurkolók között támadt egy kis nézeteltérés, de a kedélyek szerencsére hamar csitultak.

A Körmendnek a harmadik negyed közepétől nem működött a támadójátéka, így a Kecskemét az ihletett formában játszó Siriscevic vezérletével megérdemelten nyert.

A párharc állása 1-1, folytatás pénteken a Rába-partján.

Sztojan Ivkovics: - Már az első meccs után mondtam, nem lefutott ez a párharc. Nagyon jól játszottunk, és ha ugyanezt a teljesítményt nyújtjuk a folytatásban is, akkor még bármi lehet.
Sabáli Balázs: - A támadójátékunk gyenge volt és nagyon rosszul dobtunk. Múltkor Bell, most Siriscevic nyújtott kimagasló teljesítményt. Megyünk tovább, hazai pályán javítani kell.