2011.04.18. 18:25

Egyetlen ponton múlott: Kecskemét - MJUS-Fortress Körmend 85:84

A MJUS-Fortress Körmend kosárcsapata a győzelemért támadott a meccs végén, de nem tudott élni a lehetőséggel. A Kecskemét sikerével 2-2-re egyenlített a három nyert meccsig tartó negyeddöntőben.

Vastag Nándor

T. O. M. Controll-Kecskeméti KSE – MJUS-Fortress Körmend 85-84 (23-17, 22-21, 24-27, 16-19). – Kecskemét, 1400 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, 4. találkozó, vezette: Vígh, Cziffra, Frányó.

Kecskemét:
WITTMANN 35/12, LAGRANGE 9, Dénes 5/3, ORSULICS 12, Bencze 7. Csere: Csorvási 7, Siriscevic 6, Cseh 4, Lakatos -. Edző: Sztojan Ivkovics.
Körmend: RUJÁK 9/3, Németh 10/6, Trummer 9/9, BELL 22/18, DIES 17/3. Csere: FERENCZ 14/12, Dávid 3/3, Hegedűs -, Boldizsár -. Edző: Sabáli Balázs.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9-3. 6. perc: 13-9. 8. perc: 18-14. 12. perc: 26-17. 15. perc: 31-27. 18. perc: 37-38. 26. perc: 51-52. 28. perc: 57-59. 34. perc: 77-77. 38. perc: 82-80. 40. perc: 85-84.
Kipontozódott: Trummer a 38. percben.

A körmendieknél a pénteki meccsen könyöksérülést szenvedett Dávid Gergely vállalta a játékot. A párharcban először kezdőbe kerülő Trummer egy hármassal nyitotta a pontok sorát, ám a társai kicsit álmosan játszottak, így Wittmann és Orsulics pontjaival fordítottak a hazaiak (3. perc: 9-3). A kecskeméti duó a folytatásban is szállította a kosarakat, de a vasiak triplákkal tartották a lépést. Az első negyed hajrájában a játékvezetők megelégelték a szoros állást (8. perc: 18-14). A ziccert hibázó Cseh mellett semmit nem csináló Diesra fújtak egy faultot, majd a kispad mellett álló Sabáli Balázsnak kiosztottak egy technikait. A Bács megyeiek büntetőből négy pontot szereztek, így Németh triplája a legjobbkor jött.

A házigazda a kisszünet után is száguldott (12. perc: 26-17), de a körmendiek türelmesen támadva, a hármasokat továbbra is jól dobva fokozatosan zárkóztak. Ferencz triplával fordította csapata javára az eredményt, majd egy ziccert is értékesített (18. perc: 37-38), de ezután már csak a hazaiak szereztek pontot. Wittmann remekül játszott, de amíg a Kecskemét 20 büntetőt dobott és nyolcszor szabálytalankodott, addig a Körmend 16-szor faultolt és hatszor büntetőzött (20. perc: 45-38).

A piros-feketék a szünet után is nyugodt játékkal kezdtek, ami ismét fordítást ért (26. perc: 51-52). Erre már a Bács megyeiek is magukra találtak, és nagy dobópárbaj vette kezdetét (30. perc: 69-65). A Rába-partiak kiváló teljesítményüket az utolsó felvonásban is hozták. Többen szórták triplákat, míg a hazaiakat Wittmann tartotta versenyben (34. perc: 77-77). A hihetetlenül izgalmas mérkőzés végjátéka 82-80-ról kezdődött el. Ruják és Wittmann kosárváltása után Dies egyenlített (40. perc: 84-84). Lagrange egy büntetőt dobott be, majd Németh próbálkozott betöréssel, de kísérlete lejött a gyűrűről.

Az első félidőben történtek ellenére a Körmend lezárhatta volna a párharcot, de nem tudott élni a lehetőséggel. Szerdán mindent eldöntő meccs következik a Rába-partján.

Sztojan Ivkovics: - Szerintem magyar történelem, hogy egy csapat 70 százalékkal dobja a triplát, ám a másik nyer. Büszke vagyok a fiúkra, szerdán mindent megpróbálunk.
Sabáli Balázs: - Egy utolsó labdás mérkőzésen kezünkben volt a lehetőség, hogy eldöntsük a továbbjutást. Wittmann semlegesítését nem tudtuk megoldani, de végig partiban voltunk. Szerdán jöhet a döntő meccs.