2011.04.23. 15:55

Kosárlabda play-off: jó vasi kezdés után alföldi siker - Szolnok-Körmend 80:62

A felsőházi rájátszás elődöntőjének első mérkőzésén jól kezdett a MJUS-Fortress Körmend, de a második félidőben már egyértelműen a pihentebb Szolnok akarata érvényesült, így magabiztosan nyert (80-62). Folytatás kedden a Rába-partján. (On-line közvetítés statisztikával és nyilatkozatokkal frissítve).

Vastag Nándor

Szolnoki Olaj KK - MJUS-Fortress Körmend 80-62 (14-22, 22-10, 30-13, 14-17).

Szolnok, 1800 néző játékvezetők: Földházi, Benczur, Gorka.

Szolnok: TROTTER 9, HORVÁTH Á. 18/3, Budimir 10/6, Clark 7/3, BÁDER 16.
Csere: Trepák 4, FODOR M. 11/3, Vesztergom 5/3, Grebenár -, Szabó P. -, Szögi -.
Edző: Pór Péter.

Körmend: Ruják 8/6, NÉMETH 14/6, Trummer -, Bell 13, DIES 16.
Csere: Ferencz 9/6, Dávid -, Sonyák -, Hegedűs 2, Boldizsár -.
Edző: Sabáli Balázs.

Már javában melegítenek a csapatok, de a közönség lassan gyűlekezik. Hiába lesz bajnoki elődöntő a Tiszaligeti Sportcsarnokban, még sok az üres hely. A hangulat nem rossz, de lehetne jobb is. A Körmendet most már 150 szurkoló képviseli. Elkezdődött a találkozó.

1. perc: Az első támadás az Olajé, de Báder horga kimaradt. Dies viszont ziccert dobott (0-2).

2. perc: Németh triplája a gyűrűben, az első fault pedig utána Dies-é (0-5). Trummer ziccert hibázott, akárcsak Horváth Ákos.

3. perc: Dies kétpontost szerzett, majd Trotter szépített (2-7).

4. perc: Jól védekezik a Körmend, közben Ruják hármast vágott (2-10).

5. perc: Labdaszerzés után Dies kihagyta a ziccert. Horváth Ákos tisztán maradt, de hármaskísérlete lejött a gyűrűről. Bell villant, betörése után a labda a helyén (2-12). Álomszerű a vendégek kezdése, időt is kért Pór Péter.

6. perc: Budimir szépített, de középtávolival Németh azonnal válaszolt. Clark sem hibázott, triplát hintett (7-14).

7. perc: Dies minkét büntetőt bedobta, Báder faultja után. Budimir küldte helyére az újabb triplát (10-16).

8. perc: Dies ziccere jó, akárcsak Trotter egyéni megmozdulása után a dupla. Trepák dobása után a lepattanót Budimir húzta a gyűrűbe (14-18). Sabáli Balázs időt kért.

9. perc: Németh hármasa csont nélkül hullott a gyűrűbe, majd kimaradt dobások mindkét oldalon (14-21).

10. perc: Bell büntetőzik, de csak a második kísérlet volt jó (14-22). Utána ismét kimaradt dobások.

Az első negyedben meglepték a hazaiakat a vasi piros-feketék, és megérdemelten vezetnek.

11. perc: Báder ziccerrel kezdett, de Ferencz betörése után a leszálló ágban lévő labdát ütötte el Clark, így szintén jó volt a kosár (16-24).

12. perc: Jön fel az Olaj. Báder szerzett újabb duplát, majd Fodor Márton triplája következett (21-24).

13. perc: Báder ismét kétpontost jegyzett (23-24).

14. perc: Bellt faultolta Clark. A vendégek amerikaijának három büntetőt járt, amiből az első kettőt értékesítette (23-26).

15. perc: Kimaradt lehetőségek után Fodor Márton betörésből szerzett kosarat. Sabáli Balázs ismét időt kért (25-26). Németh újabb középtávolit jegyzett (25-28).

16. perc: Fodor Márton középtávolija szintén pontos. Horváth Ákos duplájával először vezet a Szolnok. Közben Dies harmadik hiba miatt kényszerült kispadra (27-28).

17. perc: Németh középtávolija újra jó helyen landolt, majd Clark is három hibáig jutott. Trepák zsákolásával visszavette a vezetést a házigazda (31-30).

18. perc: Labdaszerzés után Horváth Ákos dobott ziccert (33-30).

19. perc: Ezek most a hazaiak pillanatai, de Trotter egy büntetőt azért elhibázott. Bell betörés után zsákolt (34-32).

20. perc: Horváth Ákos saját lepattanóját gyűjtötte be, majd bedobta a ziccert. Átellenben Bell nem tudta gyűrűbe juttatni a labdát, igaz, hárman fogták (36-32).

Eddig inkább a védekezés dominált a meccsen. A második negyedben a Szolnoknak jött ki jobban a lépés, de még teljesen nyílt a találkozó.

Az 1. félidő statisztikája:

2 pontos: 13/22 (59%), ill. 9/21 (43%)
3 pontos: 3/12 (25%), ill. 3/8 (38%)
Mezőny: 16/34 (47%), ill. 12/29 (41%)
Büntető: 1/2 (50%), ill. 5/7 (71%)
Lepattanó: 20 (16 védő, 4 támadó), ill. 16 (15,1)
Gólpassz: 7, ill. 9

21. perc: Németh középtávolival nyitotta a harmadik negyedet. Horváth Ákos ziccerrel válaszolt, majd a mellé befújt faultért járó büntetőt is értékesítetette (39-34).

22. perc: Báder és Bell váltott kosarat. Ezután Báder büntetőzött, mindkét próbálkozása sikerült (43-36).

23. perc: Nagy a rohanás, közben sok a rontás. Fodor Márton a gyűrú alól tette helyére a labdát (45-36).

24. perc: Száguld az Olaj, Horváth Ákos triplája is sikerült, majd Báder nem hibázta el a ziccert (49-36). Sabáli Balázs időt kért, de hiába, mert sorra maradnak ki a körmendi dobások.

25. perc: Horváth Ákos ziccere után Ruják törte meg a vasiak gólcsendjét (51-38).

26. perc: Trotter akrobatikus duplát jegyzett, majd Dies szépített, amire Horváth Ákos triplával felelt (56-40).

27. perc: Fodor Márton középtávolit dobott, majd Dies közelről nem rontott (58-42).

28. perc: Budimir duplát küldött a helyére, amit Ferencz egy jó büntetője követetett (60-43). Budimir triplával húszpontosra nőtt a különbség (63-43).

29. perc: Vesztergom jegyezte az újabb hármast. Sabáli Balázs ismét időt kért (66-43).

30. perc: A negyed utolsó kosarát Dies szerezte (66-45).

A harmadik negyedben a Szolnok állva hagyta a Körmendet.

31. perc: Kihagyott vasi ziccer után Báder zsákolt (68-45).

32. perc: Horváth Ákos duplával szaporította pontjai számát (70-45).

33. perc: Dies mindkét büntetője jó, ezek az első Rába-parti pontok a negyedik etapban. Ruják triplával folytatta (70-50).

34. perc: Báder pöcizte be a labdát, amit Ferencz triplája és Trotter ziccere követett (74-53).

35. perc: Bell egymásután két közeli kosarat szerzett (74-57). Idét kért Pór Péter.

36. perc: Kimaradt dobások mindkét oldalon.

37. perc: A rossz sorozatot Ferencz triplával törte meg (74-60).

38. perc: Clark kétszer is zsákolt (78-60).

39. perc: Ruják kipontozódott, majd Vesztergom büntetőket hibázott (78-60).

40. perc: Hegedűs ziccert dobott, majd dudaszó pillanatában közelről Vesztergom talált be (80-62).

A Körmend jól kezdte a meccset, ám a szünet után már ki jött a fáradtság, így a pihentebb Szolnok magabiztosan nyert. A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása 1-0 az Olajnak, folytatás kedden a Rába-partján (19.15, Sportklub).

Meccs statisztikája:

2 pontos: 29/47 (62%), ill. 18/41 (44%)
3 pontos: 6/20 (30%), ill. 6/20 (30%)
Mezőny: 35/67 (52%), ill. 24/61 (39%)
Büntető: 4/7 (57%), ill. 8/11 (73%)
Lepattanó: 41 (33 védő, 8 támadó), ill. 30 (25,5)
Gólpassz: 21, ill. 20

Pór Péter: - A nagyon jó körmendi kezdés után rendeztük sorainkat. A harmadik negyedbeli jó periódusunk pedig döntőnek bizonyult.

Sabáli Balázs: - Amíg bírtuk erővel és mentálisan, addig partiban voltunk. A jó kezdés plusz erőt adott, de a második félidőben már sokat hibáztunk. Megérdemelten nyert a Szolnok, de a második meccsen megpróbálunk szépíteni.

Az elődöntő másik mérkőzésén: Albacomp-Atomerőmű SE 91-78 (23-14, 21-26, 21-14, 26-24)