2011.05.11. 17:53

Megcsinálták! Jövőre is NB I-es az Aczél-legénység: MTK-Szombathelyi Haladás 0:3

Sima, 3:0-s győzelmet aratott a Hungária körúton a Szombathelyi Haladás együttese az utolsó bő húsz percet a kiállítások miatt kilenc emberrel végigküzdő MTK ellen.Így eldőlt, hogy a vasiak jövőre is az első osztályban futballozhatnak.

MTK - SZOMBATHELYI HALADÁS 0:3 (0:1)

BUDAPEST, HIDEGKUTI-STADION, 500 NÉZŐ,  JÁTÉKVEZETŐ: VAD II.

MTK: Hegedűs - Wolfe, Szekeres, Sütő, Ladányi - Vukmir, Pátkai - Könyves, Kanta J., Pál - Tischler.

Haladás: Rózsa - Schimmer, Lengyel, Guzmics, Tóth P. - Nagy I. G., Iszlai, Simon Á., Halmosi - Oross, Kenesei.

Valódi nyári időben melegítenek a csapatok a Hungária körúton, egyelőre nincs túl sok néző, a kezdés előtt tíz perccel körülbelül 500 szurkoló várja a kezdést.

Egy délutáni eredmény: Újpest-Kecskemét 2:1.

Az MTK fehér-kék-fehérben, a Haladás a mutatós zöld-fehér-zöld mezben játszanak.

A hazaiak kezdték a játékot.

4. perc: egy jobb oldali beadást követően Oross rúgta fejbe Sütőt, a Haladás csatára sárga lapot kapott.

7. perc: Kenesei és Hajdú kakaskodott a félpályánál, mindketten kaptak egy-egy sárgát.

10. perc: sárgákból már jól állunk, Ladányi rúgta fel Nagy I. Gábort, az MTK hátvédje is megnézhette közelről a kártyát.

12. perc: Kenesei jobb oldali szögletét Halmosi csúsztatta meg fejjel a rövid saroknál, ám bent nem érkezett társ, így a labda elpattogott a kapu előtt.

Dicséretes, hogy Szombathelyről a késői kezdési időpont ellenére is körülbelül nyolcvanan kísérték el a csapatot.

16. perc: Óriási Haladás-helyzet maradt ki. Schimmer cselezett befelé jobbról, majd ballal Nagy I. Gáborhoz továbbított, aki egy csel után hét méterről óriási helyzetből, középről,  ballal a léc fölé lőtt.

Túl vagyunk az első húsz percen, egyelőre nincs miért félnünk, a Haladás irányítja a játékot, az MTK eddig nem sokat mutatott. Ami közös a két együttesben: Kantáék és Halmosiék is roppant idegesen futballoznak.

21. perc: Lengyel buktatta Kantát, sárga lap.

23. perc: megint egy sárga, Schimmer rúgta fel Pált, ez is sárga lap.

29. perc: Pál jobbról belőtt labdáját a tizenegyespontnál Tischler egyből kapura bombázta - volna, ha a labda nem zúg el méterekkel a bal felső mellett. Sőt, a laszti ki sem ment, Rózsa futott utána és végül Kanta mellett kikísérte az alapvonalon túlra.

32. perc: 0:1!!!Halmosi futott el a bal oldalon, egy remek visszahúzós csel után a jobb lábára tette a labdát, majd középre ívelt és a hosszú oldalon érkező Kenesei az ötösről úgy fejelt a kapu bal oldalába, hogy a labda Ladányi lábáról vágódott a kapuba (0:1).

A gól után sem változott a játék képe, a vasi alakulat irányítja a játékot.

38. perc: Pál 24 méteres lapos lövése csak-csak elgurult a kapuig, Rózsának így nem is okozott gondot, hogy felszedje a labdát.

39. perc: Kenesei jobb oldali beadása nem sokkal suhant el Oross lába előtt.

Az utóbbi pár percben kissé feljött az MTK, mostanság a Haladás kontrázik.

Egy perc a hosszabbítás.

Vége az első félidőnek, a Haladás kézben tartja a mérkőzést, teljesen megérdemelten vezet.

Még egy végeredmény: Videoton-Kaposvár 3:1. A fehérváriak tehát - ha a bajnokság hajrájában bukdácsolva is - de végül megszerezték a bajnoki címet.

Félidei állás: Győr-Budapest Honvéd 0:0

A szünetben cserélt az MTK, Wolfe és Könyves ment le, Gál és Hrepka jött be.

Megkezdődött a második félidő.

Nyolc perc tel el, de túl sok feljegyeznivaló nem akadt, szép csendben csordogál a mérkőzés - egyik csapat sem erőlteti túlzottan a támadásokat. Mondjuk a szombathelyieknél ez érthető, hiszen mégis ők vezetnek, na de az MTK-nál...

56. perc: csere a Haladásban, a kisebb sérülést szenvedett Keneseit Sipos váltotta.

57. perc: Hrepka jobb oldali beadása visszapattant Lengyelről - éppen a hazai játékos kezére. Hrepka valami cifrát kiszólt a partjelzőnek, Vad II. pedig kiállította a szünetben beállt játékost.

62. perc: Sütő kapott sárga lapot reklamálásért.

Úgy tűnik a vasiak ugyancsak megnyugodtak attól, hogy a hazaiak tíz emberrel nyomják tovább. Kényelmesen futballoznak Schimmerék, talán túlságosan is kényelmesen.

66. perc: csere az MTK-ban, Tischlert Eppel váltotta.

68. perc: Sütő csúszott rá hátulról Halmosira, sárga lap. Miután egy ilyen színű kártyája már volt a hazai bekknek, őt is leküldte a pályáról Vad II. Csere a Haladásban: Orosst Fodrek váltotta.

70. perc: Tóth Péter bal oldali, 14 méteres lövését Hegedűs kiütötte, Halmosi pedig a védők gyűrűjében nyolc méterről a léc fölé lőtt.

74. perc: Fodrek szöktette a középen egyedül megugró Halmosit, aki kapura tört, de kissé hosszan szöktette magát, így 15 méteres lövése a kifutó Hegedűsről kijött.

A második félidő eddig roppant gyatrára sikerült - a lényeg azonban, hogy vezet a Haladás.

78. perc: Ladányi 26 méteres, középre tartó, félmagas lövését hárította Rózsa.

79. perc: Nagy I. Gábor 19 méteres lövését nyomta a léc fölé Hegedűs.

80. perc: 0:2!!!Schimmer indította a jobb oldalon meglógó Fodreket, aki védője mellett 15 méterről úgy lőtt a bal alsó sarokba, hogy Hegedűs csak beljebb tudta segíteni a labdát (0:2).

85. perc: újabb Hali-csere, Nagy I. Gábor ment le, Sluka jött be.

86. perc: Sluka jobb oldali beadását Halmosi a kaputól hat méterre, sarokkal a bal kapufa mellé pörgette. Gólt érdemelt volna...

87. perc: 0:3!!!!Schimmer tört előre a jobb oldalon, majd  Halmosi elé gurított, aki eldőlve, nyolc méterről, ballal, a jobb felső sarokba bombázott (0:3).

Vége a mérkőzésnek. A Haladás győzelme egyetlen percig sem forgott veszélyben - így eldőlt, hogy a vasiak jövőre is az első osztályban szerepelhetnek.

MESTERMÉRLEG

Garami József: - Úgy éreztem, hogy a második félidőben jobban futballoztunk, mint az első játékrészben, ám a kiállítások megpecsételték sorsunkat. Két meccs van hátra, meglátjuk mire megyünk.

Aczél Zoltán: - Gratulálok a szakmai stábnak, a játékosoknak, jól dolgoztak a fiúk, nagyon boldog vagyok. A Haladás nem kieső csapat és ha a város áldoz az együttesre és megtartja értékeit, akkor lehet alkotni. Hat-hét ezer néző előtt lehet jó futballt és dobogóra esélyes csapatot csinálni.

Mai eredmények: Videoton-Kaposvár 3:1, Újpest-Kecskemét 2:1, Győr-Budapest Honvéd 3:0.