2011.06.10. 02:28

Eredményes fiatal vasi tekések az ob-n

Jól szerepeltek megyénk serdülő és ifjúsági korú tekézői az országos egyéni és páros bajnokságon.

Gergácz Zoltán

A serdülőknél egyéniben a legjobb eredményt ifj. Brancsek János (Répcelak) érte el, aki az első nap 566 fás teljesítménnyel az 5. helyen végzett, majd másnap 622 fát ütve az összetett versenyben az élen végzett. Párosban 622 fát ütve a KÖFÉM-es Poroszlai Gergővel 1204 fával szintén magyar bajnok lett. Ezen felül tagja volt a világbajnokságon 4. helyen végzett magyar válogatottnak. A Cseh Bence (Szentgotthárd, 541) és Molnár Pál (Gravitáció, 554) alkotta duó 1096 fával a harmadik helyet szerezte meg.

Az ifjúságiaknál az uraiújfalui ifj. Móricz Zoltán tett ki magáért. Az egyéni versenyt kitűnő, 613 fás teljesítménnyel megnyerte, összetettben pedig (584613) 1197 fás teljesítménnyel a dobogó második fokára állhatott fel. Összetettben az első nap remekelt a későbbi győztes, kaposvári válogatott Kozma Károly: 631 fát ért el.  Párosban Móricz sajnos nem indulhatott, mivel társa, a körmendi ifj. Vella Tibor távol maradt a kétnapos küzdelmektől. Itt az ugyancsak uraiújfalui, de már zalaegerszegi színekben szereplő Vörös Milán (615) állhatott fel a dobogóra, méghozzá annak is a legmagasabb fokára: klubtársával, Takács Ádámmal (590) 1205 fával az első helyen végeztek.

- A sportággal 2001-ben ismerkedtem meg, a helyi felnőtt csapatban három éve játszom. Párosban - még serdülőként - Vörös Milánnal 2007-ben, szintén Szolnokon országos bajnokok lettünk. A legjobb eredményem, amit az NB II-ben hazai pályán ütöttem 614 fa. A teke mellett, amolyan kiegészítő sportként a megyei II-ben szereplő Uraiújfalu együttesében focizom. Nagy álmom a válogatottság, valamint a Szuperligában való szereplés - mondta a legeredményesebb vasi tekés, ifj. Móricz Zoltán.