2011.07.06. 02:29

Amerikai foci: az elődöntőben kikapott a Crushers az Újpesttől

Kiélezett csatában, nyerhető mérkőzésen maradt alul a Haladás Crushers gárdája az Újpest Bulldogs ellen az amerikai foci elődöntőjében.

Gergácz Zoltán

Jó ötlet volt a hazaiak részéről, hogy a Rohonci úti stadionba vitték a találkozót. A szépszámú nézősereg megfelelő körülmények között bíztathatta kedvenceit mindkét oldalon, merthogy Újpestről is sokan érkeztek. Volt tűzijáték, dob, kereplő, valóságos kupahangulatban lépett pályára a két csapat. Az pedig, hogy a vezetőbíró állandóan tájékoztatta a többségében szabályokhoz kevésbé értő nagyérdeműt, óriási ötlet volt. A szünetben értékes tárgynyeremény sorsolást tartottak, a szervezésen tehát semmi nem múlott...

A pénzfeldobást a hazaiak nyerték, s ezzel megszerezték a támadás jogát, ám hamar el is adták. Az első negyed feléig sok hiba csúszott mindkét csapat játékába, aztán a vendégek egy TD révén elhúztak 6-0-ra, majd a második negyed elején egy újabb TD és egy extrapont révén már 0-13 volt az állás. Elúszni látszott a meccs, de Janzsó Csanád mesteri, 60 yardos futásból szerzett TD-jével, majd Őri Csaba egypontos extrájával visszajött a meccsbe a vasi gárda (7-13). Ám az újpestiek sem tétlenkedtek. A remek napot kifogó Stettnerrel nem bírtak a Haladás védői, így 7-19-re módosult az eredmény. A másik oldalon jött ismét Janzsó, s mivel Őri extrája ezúttal mellé szállt, így 13-19 lett az állás. Másodpercek voltak hátra a negyedből, amikor az újpesti Juhász futott át a labdával az end zone-n, ráadásul a rúgás is bejött, így 13-26-tal zárult a harmadik negyed. A közönségtől űzött vasiak a finisben mindent beleadtak: Zax TD-je és Őri extrája vissza is hozta a reményeket (20-26). Úgy tűnt, akár a győzelem is kicsikarható a rendes játékidőben. Erősen szorongattak, ám a nagy akarásban a végén elemi hibát vétettek, s a hátralévő néhány másodpercben az újpestiek már rutinosan lenyelték a labdát.

Nyerhető mérkőzésen maradt alul a vasi gárda, mert ezúttal nem volt vezéregyénisége. De nincs miért szégyenkezniük. Lelkes játékukkal vélhetően újabb híveket szereztek a sportágnak, s a bronzérem is szépen csillog. A csapat tagjai: Ávár Tamás, Balla András, Baranyai Bence, Becs László, Berki Krisztián, Bukovinszky Zsolt, Dezse Mihály, Eberhardt Dániel, Gálos Márk, Gál Sebasztián, Gerencsér Milán, Gergye Zoltán, Guczoghi György, Hasznos Sebasztián, Horváth Bálint, Horváth László, Horváth Zoltán I., Horváth Zoltán III., Ipkovits Gábor, Janzsó Csanád, Kiss János, Kukor István, Lukács Marcell, Macher Bálint, Mailach Gáspár, Méhes Ernő, Mészáros Péter, Mosolits Ádám, Ökrös Ádám, Östör Zoltán, Őri Balázs, Őri Csaba, Pákay Gábor, Piskor Péter, Rozmann Ferenc, Rozmann Gábor, Szabados Ádám, Számedli Richárd, Tatár István, Tatár Sándor, Viserálek Balázs, Zax Norbert, edzők: Cserjés Károly, Kovács Miklós. - Pontszerzők: Janzsó 12, Zax 6, Őri 2.