2011.08.30. 04:49

Mountain bike: vasi bravúr a Trophyn

Hat távon 37 ország 4357 versenyzője mérettette meg magát Ausztria legnagyobb MTB-s maratonján.

Gergácz Zoltán

A 23 km-es táv egy húzós, 17 km-es köves emelkedővel kezdődött, két kisebb lejtővel megszakítva. Közvetlenül a rajt után hatan - köztük Péter is - megléptek a mezőnytől, ám a nagy iramot diktáló osztrákokkal csak 8 km-ig tudta tartani a tempót, aztán kissé leszakadt. A pálya utolsó, 6 km-es, gyors szakaszán viszont vakmerően, helyenként 69 km-rel száguldva egyre feljebb tornázta magát, s legjobb magyarként 1:00:47 órás idővel a negyedik helyen ért célba. Ugyanitt Molnár Petra 2:23:02-vel a mezőny második felében végzett. 38 km-en Lendvai Szabolcs 1:59:34 órás ideje a 22. helyre volt elég. Szántai Balázs (2:25:02) és Szabó Gergely (2:39:09) a mezőny második felében zárt. 53 km-en Takács Péter és Balogh Tamás egyaránt 4:05:32 óra alatt teljesítette a távot. Az igencsak embert próbáló hosszútávot (119 km, szintkülönbség 3850 méter) Horváth László 9:36:47 óra alatt küzdötte le sikeresen.

- Örülök, hogy elértem célomat, az ötbe jutást. Bosszant, hogy hajszállal lemaradtam a dobogóról. Mögöttem nem jött senki, így nyugodtan tekertem, mert a belváros szűk utcáin nem láttam az előttem haladó versenyzőt. Annyi még volt bennem, hogy befoghattam volna - mondta a vasiak legjobbja, Gergácz Péter.