2012.03.26. 02:28

Bük-SZAK: döntetlen

Izgalmas, színvonalas csatában döntetlennel zárult a Bük-SZAK extraligás vasi asztalitenisz-rangadó. Az egy ponttal viszont a szombathelyieknek már nincs esélye a bentmaradásra.

Páros: Bari, Fekete-Fixl, Németh 3:2 (4, -6, 9, -6, 8). Szoros csatát, de hazai győzelmet hozott a párosmeccs (1-0). Egyéni, 1. forduló: Fekete-Fixl 3:1 (-7, 9, 9, 9), Monostori-Németh 1:3 (-9, 9, -4, -4), Bari-Szarka T. 3:0 (9, 2, 4). Kiélezett csatában dőlt el a Fekete-Fixl találkozó, mindhárom győztes játszmáját 9-9-ről nyerte meg a büki játékos. Németh tudott szépíteni Monostorival szemben, de Bari ismét növelni tudta a hazaiak előnyét (3-1). 2. forduló: Fekete-Németh 0:3 (-5, -9, -4), Bari-Fixl 3:0 (7, 10, 10), Monostori-Szarka T. 1:3 (-4, -6, 9, -7). Némethtől Fekete is simán kikapott, Fixlt viszont - a második és harmadik szettben nagy csatában - Bari is legyőzte. Szarka T. Monostori elleni sikerével tapadt a bükiekre a SZAK (4-3). 3. forduló: Bari-Németh 1:3 (-8, -7, 9, -10), Fekete-Szarka T. 3:0 (7, 5, 9), Monostori-Fixl 2:3 (-6, 5, -9, 4, -7). Bari sem tudta megállítani Némethet, így egyenlítettek a vendégek. Az utolsó két ponton is osztozott a két csapat, így döntetlennel ért véget a megyei rangadó (5-5).

Színvonalas, izgalmas csatát vívott az extraliga nyolcadik helyén álló Bük és a kilencedik helyen tanyázó SZAK. A hazai csapatban Bari és Fekete is jól játszott, de a szombathelyieknél Németh Dávidot ezen a napon senki sem tudta megállítani, három egyéni meccsén mindössze két szettet veszített. Bár még négy forduló hátra van a bajnokságból, gyakorlatilag eldőlt, hogy a Büknek nem, a SZAK-nak viszont búcsúznia kell a legmagasabb osztályból; a bentmaradási esélye csak győzelem esetén maradhatott volna meg a szombathelyieknek. Győztek: Fekete 2, Bari 2, Bari-Fekete, illetve Németh 3, Szarka T. 1, Fixl 1.