2012.09.16. 19:18

Gólzáporral verte a Viktória FC a Nagypálit

Szombathely - Tizenegy góllal terhelte meg a Nagypáli hálóját a Viktória-Trend Optika FC csapata a női labdarúgó NB I. 5. fordulójában.

Az esélyeknek megfelelően már az első perctől magához ragadta a kezdeményezést a Viktória. Folyamatosan támadott, nagyon sok helyzetet alakított ki. Bár ebből jó pár százszázalékos lehetőség ki is maradt, már az első tíz percben – Megyeri, egy öngól és Marsai révén – háromgólos előnyt szereztek. A nagy rohamok után egy negyedórás visszaesés következett a hazaiak játékában, de aztán ismét magukra találtak, és Sipos, valamint Megyeri újabb két góljával hatgólos előnnyel térhettek pihenőre.

Fordulás után bár a három csere egy kicsit visszavetette Iszak Gábor gárdáját, a lendületes játékkal nem maradtak adósak a lányok. Ugyan a Nagypáli – amely az egész találkozó során csupán egy-egy kósza ellentámadást tudott vezetni – visszaállt a tizenhatos elé, s nehéz volt a védelmét feltörni, a szombathelyiek további öt gólt – Marsai, Nagy, Megyeri a negyediket, Széles és Krenács – rámoltak be Fülöp Krisztina kapujába.

A Viktória FC sima győzelmét semmi nem veszélyeztette, a 11 találat – amelyből négyet Megyeri Boglárka szerzett – magáért beszél.

Iszak Gábor: – Ismét egy kötelező győzelem, helyenként jó játékkal. A helyzetkihasználáson kavítani kell.

További eredmények: Astra Bíró Kert–1. FC Femina 2-0, Hegyvidék SE–Szegedi AK 1-0, MTK Hungária–Csepel 10-0, Nyíregyháza–Újpest 1-3.

Viktória Trend Optika FC–Páter Fit-Well Nagypáli 11-0 (6-0)

Szombathely, 150 néző, NB I-es női labdarúgó-mérkőzés, vezette: Szeles.

Viktória: Papp – Szalkai, Tálosi, Szórádi (Horváth L., 65.) – Tischler, KRENÁCS, JAKAB, Marsai (Tóth A., 73.) – Nagy (Széles, 73.), MEGYERI, Sipos. Edző: Iszak Gábor.

Nagypáli: Fülöp – Salamon, Széplaki, Németh – Boda, Vass, Vörös, Gáspár – Vincze, Szakács, Szegedi. Edző: Péter Zoltán.

Gólszerzők: Megyeri 4 (2., 32., 39., 73.), Marsai 2 (8., 55.), Vörös (öngól, 4.), Sipos (26.), Nagy (61.), Széles (76.), Krenács (79.).