2012.10.16. 20:03

Hazai pályán nyert a VSA és a HVSE-SZoESE is

Szombathely - Mindkét szombathelyi női röplabdacsapat 3:1-es hazai győzelemmel kezdte az NB II. 2012/2013-as idényét.

Haladás VSE-SZoESE– Dabronc 3:1 (-21, 14, 16, 20)

Szombathely, NB II-es női röplabda-mérkőzés, vezette: Pőcze, Őri.

HVSE-SZoESE: Koronczai, Szalontai P., TÓTH L., SZALONTAI E., Erdősi, Werkman. Csere: HORVÁTH M. (liberó), Lukács, Bodovics. Edző: Bodzer Attila.

Jobban kezdtek a szombathelyiek, de kemény támadásbefejezések híján átadták az irányítást a vendégeknek, akik éltek a lehetőséggel (21-25). A folytatásban szerencsére – ha nem is jó játékkal, de – sikerült változtatni és egyenlíteni (25- 14). A harmadik játszmára kaptak igazán lendületet az egyetemisták – elsősorban Szalontai Eszternek köszönhetően (25- 16). Sok hazai hiba jellemezte a záró szettet, de a győzelem nem forgott veszélyben (25-20).

Vasi Sport Akadémia–Kalocsai SE 3:1 (-16, 17, 22, 15)

Szombathely, NB II-es női mérkőzés, vezette: Prukner.

VSA: NÉMETH J., TAKÁCS, Varga, Simon, Kiss, Gőcze. Csere: SIPOS (liberó), Mikos, Bokor, Benesóczky. Edző: Mucsi Péter.

Nagyon egységes képet mutatott az első játékrészben a kalocsai csapat – jobban támadott, szervezettebben védekezett (16-25). A második szettben a 15 éves Takács Doroti 11 nyitása szétzilálta a vendégek sorait (25-17). Szoros küzdelmet hozott a harmadik játszma – a finisben jól koncentráltak a hazaiak (25-22). A folytatásban 14-10-ig tartotta úgy-ahogy a lépést a Kalocsa, aztán kedvét vesztve végleg megadta magát (25-15).