2013.02.15. 19:56

Kecskeméten nyert a Szombathely

Az NB I. A-csoportos kosárbajnokság 20. fordulójában az alapszakasz első öt helyezettje közé igyekvő SZOVA-Trend Optika KC Szombathely nagy csatában nyert Nyíregyházán.

Nyíregyházi KK - SZOVA-Trend Optika KC Szombathely 75-77 (25-25, 21-16, 13-16, 16-20)
Nyíregyháza, 600 néző, NB I. A-csoportos kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra, Frányó, Tőzsér.
NYKK: NELSON 19, Polyák 7, Berkis 12/6, MOHÁCSI 15/9, DAVIS 16. Csere: Mondzinger , Kaluha 63, Siska . Edző: Ferenczi Tamás.
Szombathely: Kálmán 7/3, Simon L. 4, Will 7/3, IVOSEV 20/3, ZAGORAC 21/6. Csere: Váradi B. 4, HARAZIN 6, Stafford 86, Szanati . Edző: Bencze Tamás.
Az eredmény alakulása, 5. perc: 8-12. 6. perc: 14-12. 8. perc: 18-21. 14. perc: 34-29. 19. perc: 41-39. 27. perc: 54-47. 31. perc: 59-62. 35. perc: 66-65. 37. perc: 71-68. 38. perc: 74-70. 40. perc: 74-75.
Kipontozódott: Simon L. a 29., Ivosev a 35. percben.

Az óvatos kezdés után a Szombathely azzal került fölénybe, hogy a palánk alatti játékot kezdte el erőltetni a Boldizsár  sérülése miatt alacsony szerkezetben játszó Nyíregyházával szemben. Ráadásul Mohácsi gyorsan begyűjtötte harmadik hibáját is, így a cserepadra kényszerült. A helyzetet kihasználva főleg Zagorac fickándozott. Kaluha szemfülessége negyedvégi egyenlítést ért a hazaiaknak: a hátvéd egy másodperccel a dudaszó előtt leleste Zagorac átadását, és nyolc méteres, palánkos dobással varrta be a hazaiak első tripláját. Élet költözött a mérkőzésbe - olykor forrtak az indulatok -, az adok-kapokból pedig az NYKK jött ki jobban (20. perc: 46-41).

(Fotó: Szendi Péter)

Nagyszünet után mindkét fél nagy hangsúlyt helyezett a védekezésre, a negyed első öt perce 3-4-es eredményt hozott. Kálmán technikait kapott, majd Ivosev mezszáma mellett is kigyulladt a negyedik hibát jelző lámpa, Simon pedig ki is pontozódott a vasiaktól. A házigazda foggal, körömmel őrizte kevéske előnyét (30. perc: 59-57). Ivosev jóvoltából fordított a látogató, de a szerb légiós is kipontozódott a végjátékra - így kimaradt az izgalmakból. Zagorac triplája hozta közel a Falcót ellenfeléhez (74-73), majd Harazin révén már a vasiak vezettek (74-75). Nelson csak egy büntetőt dobott be 38 szekundummal a vége előtt (75-75), majd 11 másodperccel a vége előtt labdát szerzett, de kihagyta a ziccert. Az ellentámadás végén Harazin duplája a dudaszó pillanatában ért célba  ezzel megnyerte a meccset a vendégeknek. Fontos meccset nyert meg az első öt közé igyekvő Falco.

Ferenczi Tamás: - Az egy dolog, hogy a vége előtt a játékvezető nem meri befújni dobás közben a nyilvánvaló szabálytalanságot, de a gond az volt, hogy kritikus pillanatokban büntetőket hibáztunk.

Bencze Tamás: - Forrtak az indulatok, holott a csapatok nem tettek azért, hogy ez így legyen... A végén volt egy kis szerencsénk, de sokat tettünk azért, hogy győzzünk.