2013.03.07. 16:49

Kikapott a SZoESE

Az amatőr NB I-es női kosárlabda-bajnokság 19. fordulójában idegenben futott bele komoly vereségbe a Szombathelyi Egyetemi SE.

A középcsapatok csatáját az irányítóját, Gusztafik Lillát nélkülöző vendégek kezdték jobban. A második negyedben azonban érthetetlen módon összezuhantak, hibát hibára halmoztak. Elsősorban a rengeteg eladott labda pecsételte meg a vasiak sorsát. A Pécs a megszerzett labdákból gyors támadásokat vezetett, könnyű gólokat dobott, nem is kellett felállt védelem ellen játszania (20. perc: 32-17). Fordulás után rendezte sorait a Szombathely, kiegyenlített lett a játék (34. perc: 53-37), de a Pécs győzelmét nem fenyegette veszély. A SZoESE utolsó három mérkőzését elbukta.

Handler Kinga jól kosarazott. Fotó: Kiss Teodóra

Autópark-Pécsi VSK Szombathelyi Egyetemi SE 64-44 (6-15, 26-2, 17-13, 15-14)

Pécs, 50 néző, amatőr NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, vezette: Reisz, Mintál.

PVSK, legjobb dobók: Raus 156, Kaposi 14.

SZoESE: Bauer 3, FÖLDI 156, HANDLER 106, Horváth P. 5, Konti 8. Csere: Uszkai 3, Bencze , Lumniczer , Mészáros , Gősi , Mangliár . Edző: Szalai János.

Szalai János:  Január óta valami megváltozott, rengeteg a hiányzónk, ami meg is látszik az eredményeinken. Ésszerű változtatásokkal próbálunk javítani nehéz helyzetünkön, de 27 eladott labda nem fér bele egy mérkőzésbe.