2013.04.18. 15:10

Döntőben a két vasi U18-as kosárcsapat

A SZOVA-Trend Optika KC Szombathely U18-as fiú kosárlabdacsapata százszázalékos teljesítménnyel jutott be a hétvégi országos fináléba, amelynek résztvevője a Körmendi Törpördögök gárdája is.

Az U18-as fiú kiemelt kosárbajnokság felsőházi rájátszását hazai pályán a Debrecen ellen zárta mindkét vasi gárda.

SZOVA-Trend Optika KC-DEAC 104-66 (26-24, 32-12, 18-10, 28-20)
Szombathely, vezette:  Gráczer, Esztergályos.
Szombathely:  Bán 10/6, Sinkovits 7, Perl 276, Bognár 18, Bazsó 93. Csere:  Horváth M. 8/3, Simon K. 12/3, Papp 2, Hódi 5/3, Németh 4, Takó -, Kisőrsi 2. Edző:  Váradi Attila, Kéri Péter.

Álmosan és pontatlanul kezdtek a szombathelyiek, csak a második negyedtől találták meg saját ritmusukat. Összességében 14 győzelemmel, veretlenül jutottak az április 19-21-én Nyíregyházán rendezendő nyolcas országos döntőbe.

Körmendi Törpördögök- DEAC 92-84 (22-20, 14-17, 27-29, 29-18)
Körmend, vezette:  Dombai, Dokmanovics.
Körmend:  Földes 8/6, Pungor 14/6, Golomán 26, Kántor 23/15, Ruják B. 21/6. Csere: Palánk -, Papp -, Kacskó -, Horváth R. -, Zsebe Á. Edző: Kocsis Tamás.

Akárcsak Debrecenben, ezúttal is nagy csatát hozott a két csapat találkozója. A harmadik negyed végén még a tabellán második DEAC-nál volt az előny, de a finisben fordítani tudtak a hazaiak. A Törpördögök eddigi mérlege nyolc győzelem és hat vereség, a rájátszást negyedik helyen zárva lettek finalisták.

A hétvégi országos bajnokságot rájátszásszerűen kezdik a csapatok. A Szombathely a keresztjátékból bejutott Szedeák ellen (a szegedieket 40, illetve 46 ponttal verték a rájátszásban) nyit, a Körmend ellenfele pedig a rájátszásban ötödik Kaposvár (az alapszakaszban találkozott a két csapat; itthon a vasiak nyertek 83-60-ra, idegenben a somogyiak 78-63-ra). A győztesek az elődöntőbe jutnak, a vesztesek az 5-8. helyért folytatják. A két vasi csapat tavaly egymással vívta a döntőt, a szombathelyiek lettek a bajnokok, a körmendiek az ezüstérmesek.