2013.04.14. 18:33

Három vasi NB III-as vereség

Vas megye - Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Bakony-csoportjának 19. játéknapján gyengén szerepeltek a vasi csapatok: a Körmend, a Sárvár és a Répcelak is pont nélkül tért haza idegenből.

Futura Mosonmagyaróvár– Sárvár FC 3-1 (1-1)

Mosonmagyaróvár, 150 néző, vezette: Lapath.

Sárvár: OSVALD MÁRKÓ – Fülöp, HORVÁTH, VARGA, AMBRUS – Tancsics (Likaj), Csákvári, Csernák (Nagy), KOCSIS – Sinka, Osvald Márió. Edző: Németh József.

A vasiak alaposan meglepték esélyesebb, a tabellán második ellenfelüket. Szervezetten játszottak, jól védekeztek, veszélyesen támadtak. Fordulás után a hazaiak minôségi cserékkel frissítettek, így nagy nehezen, az utolsó percekben kicsikarták a győzelmet. Igaz, 1-1-es állásnál, a második félidő elején ordító ziccert hibázott a Sárvár.

Gólszerzők: Németh (13.), Dombi (84.), Stelmark (89.), ill. Kocsis (44.).

Németh József: – A vereség ellenére is elégedett vagyok a csapatommal, alaposan megnehezítettük az esélyesebb házigazda dolgát. Viszont előrejátékban még javulnunk kellene.

Csornai SE–Körmendi FC 4-2 (2-2)

Csorna, 200 néző, NB III-as labdarúgó-mérkőzés, vezette: Makk.

Körmend: Hajgató – BEZDI, Csenterics, Kósik, Takács M. – Sipos (Makai), Németh, BALIKÓ, Szalai (Horváth Á.) – Niksz, Takács Á. Edző: ifj. Molnár Károly.

A vendégek kétgólos előnyük után gyermeteg védelmi és támadásbeli hibákat vétettek. Így sikerült önmagukat megverniük.

Gólszerzők: Vörös (21.), Horváth (24.), Leal 2 (52., 86.), ill. Takács Á. (17.), Niksz (19.)

Molnár Károly: – A gusztustalan környezetben lejátszott mérkőzésen nem lehetünk büszkék a teljesítményünkre.

Hévíz SK–Répcelaki SE 2-1 (0-0)

Hévíz, 150 néző, vezette: Péter.

Répcelak: Kovács – Ivancsics, Koncz, NYÍRŐ, Pados – Imre, Csordás (Baranyai) – Tamási (Molnár), Simon (Kádár), Beke – Dancsecs. Játékos-edző: Balassa Péter.

Az első félidő tapogatózó, alacsony színvonalú játékkal telt el. Fordulás után felpörögtek az események. Vezetést szerzett a házigazda, de a vendégek nem adták fel, egyenlítettek, sőt, átvették az irányítást. Mégis, a játék képe alapján teljesen váratlanul a hajrában a zalaiak lőttek újabb gólt. Az utolsó percekben mindent egy lapra téve rohamozott a Répcelak, de nem tudott a kapuba találni.

Gólszerzők: Keszei (47.), Bárkányi (86.), ill. Simon (59.)

Balassa Péter: – A győztes minden problémában a megoldást, a vesztes pedig minden megoldásban a problémát keresi.

Simon Attila a negyedik répcelaki színekben játszott mecssén a második gólját szerezte. Fotó: Benkő Sándor

További eredmények: Komárom– Nagykanizsa 1-2, Balatonfüred– Újbuda 2-1, Mór–Dorog 1-4, Pápa II.– Andráshida 0-1.

Csornáról Szabó Tibor, Hévízről Balassa Péter, Mosonmagyaróvárról Németh József tudósított.