2013.05.05. 19:16

Hatodik helyen fejezte be a bajnokságot a Körmend

Paks - A bajnoki negyeddöntő ötödik csatáját az Atomerőmű nyerte a Lami-Véd Körmend ellenében, így a paksiak elődöntőbe jutottak, a vasiak pedig a hatodik helyen fejezték be a 2012/2013-as szezont.

Németh Zsolt

Alig akadt olyan körmendi játékos, akinek ne fájt volna valamije, de mindenki játékra jelentkezett. A döntő derbinek gyakorlatilag csak az első két perce hozott kiegyenlített csatát. Ezután a körmendiek kimaradt dobáskísérleteiből szerzett lepattanókkal könnyen indultak és be is találtak a hazai játékosok. S miután a paksi védelem jóval szervezettebbnek és erőteljesebbnek bizonyult a vasiakénál, egyre nőtt a különbség. Az első tíz percben még sikerült látótávolságban követni az ASE-t (24-17), de a folytatásban -  például a büntetők és triplák értékesítésénél - kiütközött, hogy a pénteki derbi nagyon sokat kivett a körmendiekből. Jóval frissebb és koncentráltabb volt riválisuk. A szünetre 18 pontos hátrányba kerültek a vasiak.

A második félidő elején két kosár erejéig zárkózni tudtak a piros-feketék, de Vojvoda most is gondoskodott arról, hogy csapata egyre biztonságosabb távolságba kerüljön. Amúgy sem volt túl élvezetes a meccs, a játékvezetők fújtak ha kellett, ha nem. Ebben a játékrészben átlépte a 20 pontos különbséget is az Atom, ekkor már mindenki pályára lépett a körmendi csapatból. A negyedik negyedben a fonalat nagyon elkapó Eilingsfeld vezérletével már 35 ponttal is járt előbbre az ASE. Kocsis triplájával zárult a körmendiek idei szezonja.

A negyeddöntőt 3-2-re nyerte az Atomerőmű, amelyre a Szolnok vár az elődöntőben. A körmendiek messze túlteljesítve a várakozásokat a hatodik helyen zárták a bajnokságot.

A triplakísérletei ugyan nem sikerültek Ruják Andrásnak, de azért mindent megtett csapatáért a pároscsata ötödik meccsén is. Fotó:  Kiss Teodóra

Atomerőmű SE-Lami-Véd Körmend 90-61 (24-17, 20-9, 21-18, 25-17)

Paks, 800  néző, NB I-es férfi kosárlabda-rájátszás az 1-8. helyért, 5. mérkőzés, vezette: Cziffra Cs. Papp P. Király L.

Paks: WILLIAMS 12/6, LEVY 14, VOJVODA 21/9, Körtélyesi 7/3, Tóth 10. Csere: Idlet 4, Kámán 3, Kovács 4/3, EILINGSFELD 14/3, Kerpel-Fronius 1, Illés -. Edző: Schmidt Béla.

Körmend: RUJÁK 10, Fodor 2, Ferencz 6, AUSTIN 15/3. Csere: Grebenár 7, Sonyák 5, Golomán 1, Kocsis 3/3, Kutasi 2.  Edző: Hencsey Tamás.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 12-6.  11. perc: 28-17. 15. perc: 32-20. 20. perc: 44-26. 25. perc: 52-37. 30. perc: 65-44. 36. perc: 81-46.

Kipontozódott: Grebenár a 37. percben.

Schmidt Béla:- Az ötödik meccs után nincs értelme szakmai elemzésnek. Örülök a győzelemnek, annak, hogy sikerült megnyernünk a pároscsatát - készülünk a Szolnok ellen. Gratulálok a Körmendnek, hogy eddig eljutott.

Hencsey Tamás: - Gratulálok a Paksnak, sok sikert a folytatáshoz. De gratulálok a csapatomnak is, a játékosok mindvégig, a nehéz helyzetekben is sportemberek maradtak. Köszönjük a szurkolóknak, hogy végig kitartottak mellettünk, s nem utolsósorban a vezetőségnek,  hogy a nyári, nehéz helyzet után is végig segítették a csapatot. Összességében elmondhatjuk, hogy sikeres évet zártunk.

További eredmények: Alba Fehérvár-Pécs 82-46 (3-2, Alba), Kaposvár-Jászberény 84-69 (3-2, Kaposvár).

Szerdán az elődöntőkkel folytatja a négy továbbjutott csapat. A párosítás: Szolnok-Atomerőmű, Alba-Kaposvár.