2013.07.28. 18:24

Felkészült a válogatott

Pénteken a Montenegró elleni vereséggel kezdte, vasárnap az Ausztia elleni győzelemmel fejezte be a Pannon Kupa nemzetközi felkészülési kosárlabda-tornát válogatottunk.

Magyarország_Ausztria
68-66 (16-20, 20-17, 18-15, 14-14).

Szombathely, 400 néző, nemzetközi felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur, Frányó, Tőzsér. Magyarország: Simon B. 9, KOVÁCS P. 8/3, Vojvoda 6, Tóth N. 4, Tóth Á. 2. Csere: Keller Á. 7, WITTMANN 13/9, Tóth G. 3/3, Pongó Martin 1, FERENCZ 9/9, Lekli 6, Allen . Szövetségi kapitány: Sztojan Ivkovics. Ausztria: Danek 2, SCHREINER 7/3, Detrick 3/3, Lamesic 8, MAHALBASIC 20. Csere: Lanegger 1, Poiger 7/3, Kleipeisz 5/3, Payton 2, Hopfgartner 2, Maresch 6, Vieider 3/3. Szövetségi kapitány: Werner Sollomon.
Az eredmény alakulása, 4. perc: 4-10. 8. perc: 10-17. 16. perc: 28-30. 20. perc: 36-37. 25. perc: 46-44. 30. perc: 54-52. 36. perc: 59-60. 39. perc: 64-64. Kipontozódott: Detrick a 40.

A 18. Pannon Kupa nyitómeccsén, pénteken Montenegró nagy csatában győzte le 76-72-re Magyarországon. Szombaton Montenegró ismét diadalmaskodott, ezúttal Ausztriánál bizonyult jobbnak (82-73). Vasárnap az osztrákok elleni mérkőzésen Sztojan Ivkovics szövetségi kapitány Trotternek és Szabó Zsoltnak is pihenőt adot, és több olyan játékost küldött pályára, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak.

Valamint az U20-as együttesben remeklő Rosco Allen is bemutatkozhatott a válogatottban. A magyarok Sztojan Ivkovics ígéretének megfelelően felforgatott kezdőötössel nyitottak agresszíven, motiváltan. Mégis pontosabb, palánk alatti hatékonyabb játékának köszönhetően az osztrákok kerültek lépéselőnybe (4. perc: 4-10).

Az irányító Wittmann Krisztián (szemből) alapembere a formálódó magyar kosárlabda-válogatottnak (Fotó: Kiss Teodóra)

Az időkérés után felpörgette a tempót a magyar csapat, de sem támadásban, sem védekezésben nem javult. Sztojan Ivkovics kénytelen volt ismét maga köré gyűjteni tanítványait (8. perc: 10-17). Ám hiába erőlködtünk a folytatásban, akadozott a játékunk. Ferencz triplái tartották meccsben válogatottunkat.

A második negyedben is végig futott az eredmény után a magyar csapat. Igaz, ekkor már voltak jobb periódusai, egyre faragta a hátrányát (16. perc: 28-30). A nagy küzdés pedig eredményre vezetett, a sok rotációval dolgozó Ivkovics-gárda az első félidő utolsó pillanatában majdnem átvette a vezetést, ám a labda leperdült a gyűrűről. De így is járt a taps a közönségtől (20. perc: 36-37).

A harmadik negyed elején már nálunk volt az előny (22. perc: 39-37) pedig a bokáját fájlaló Vojvoda már ki se jött a második félidőre, és Tóth Ádám is gyorsan begyűjtötte negyedik hibáját. A folytatásban felváltva vezettek a csapatok, és gyötörték egymást alaposan. Lendületbe jött, egyre felszabadultabban játszott, egyre több jó egyéni teljesítményt vonultatott fel a magyar együttes.

Egyébként az osztrákok szinte csak büntetőből találtak gyűrűbe (25. perc: 46-44). Teljesen nyílt állásnál futottak neki az utolsó etapnak a csapatok (30. perc: 54-52). A nagy rohanásban rengeteg helyzetet eltékozolt válogatottunk, rosszul büntetőztünk, gyengén dobtunk. De még így is tartottuk a lépést az összeszokottabbnak tűnő osztrákokkal (36. perc: 59-60).

Az izgalmas hajrában (39. perc: 64-64) a hazai pálya legkisebb előnyét sem élvező magyar válogatott, elsősorban Ferenc kritikus pillanatban elengedett remek triplájának köszönhetően kicsikarta az önbizalom-növelő győzelmet.

Sztojan Ivkovics: - Nagyon jól éreztem magam az elmúlt három napban Szombathelyen. Köszönöm a baráti fogadtatást. Sokat dolgoztunk, fejlődik, alakul a válogatottunk. Az osztrákok ellen több kulcsember nem játszott, mégis nyertünk, mert nagyon akartunk és csapatként játszottunk. Elégedett vagyok!

Werner Sollomon: - Hamarosan mi is kezdjük a selejtezőt, főpróbának használtuk fel a Pannon Kupát. Nagyon hasznos volt a szombathelyi torna, sok kérdésre választ kaptunk.

A 18. Pannon Kupa végeredménye: 1. Montenegró, 2. Magyarország, 3. Ausztria.