2013.07.17. 19:00

Mesterné aquatlon ob-ezüstje

Balassagyarmat - Az aquatlon országos bajnokságon korosztályában ezüstérmet szerzett Mesterné dr. Temesi Zsuzsanna.

A balassagyarmati aquatlon triatlon országos bajnokságra az előző napon rendezett Palóc triatlonon hangolódhattak rá a versenyzők, köztük a SZoESE és a Kőszegi Triklub indulói. A nők triatlon sprint (750 m úszás, 20 km kerékpározás, 5 km futás) futamában mindkét szombathelyi versenyző dobogóra állhatott. Mesterné dr. Temesi Zsuzsanna (SZoESE) korcsoportjában, a 45–49 évesek között a harmadik helyet szerezte meg, lánya, Mester Dóra pedig a juniorok között második lett. Dóri számára ezzel véget ért a hétvége, mert combsérülése miatt futásban nem volt eléggé felkészült. Édesanyja viszont indult az aquatlon (5 km futás, 750 m úszás, 2,5 km futás) ob-n is, és korosztályában 49:18 perccel ezüstérmet szerzett. Az ob-n a vasi fiatalok közül a kőszegi Hóbor Zalán érte el a legelőkelőbb helyezést, a legfiatalabbak, az újonc 1-esek kategóriájában hatodik lett. A lányoknál újonc 2-ben a 10. helyezett Spanraft Liza volt a legeredményesebb.