2013.09.11. 17:21

A Haladás 2-0-ra kikapott a Ligakupában

Pápa - A labdarúgó Ligakupa 2. fordulójában a Haladás 2-0-ra kikapott a Lombard Pápa otthonában.

Bő másfél héttel ezelőtt bajnokin találkozott egymással a két gárda, akkor a Haladás 3-2-re nyert. Tapogatózó játékkal indult a találkozó, a 11. percben Kalász jobbról, 30 méterről elvégzett szabadrúgását Andorka fejelte kapura, Horváth védett. Kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, komoly ziccer nélkül. A 34. percben Quintero jobb oldali beadását Eszlátyi öt méterről a hálóba vágta (1-0). A második félidőben is folytatódott az egyenrangú mezőnyjáték, a hajrában aztán a vasiak több ígéretes támadást is elpuskáztak. A 88. percben Sekour 25 méterről váratlanul kapura lőtt, a labda a jobb sarokba vágódott (2-0).

Mezőnyben egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni, a helyzetek alapján a Haladás nyerhetett volna.

Lombard Pápa–Szombathelyi Haladás 2-0 (1-0)

Pápa, 600 néző, labdarúgó Ligakupa-mérkőzés, 2. forduló, vezette: Botló.

Haladás: Mursits – Angyal, JAGODICS B., ZSIRAI, Tóth P. – RAJOS, Iszlai (Halmai, 46.) – Gyurján, Szakály (Tóth L., 63.), Kalász (Fider, 74.) – Andorka. Edző: Artner Tamás.

Artner Tamás: – A kapu előtt határozottabb csapat győzött, nem érdemeltünk vereséget.

A másik mérkőzésen: Gyirmót–Ajka 4-2.