2014.02.25. 16:35

Szoros csatában maradt alul a HVSE-SZoESE

Szoros mérkőzést vívott a Honvéd Zrínyi otthonában a HVSE-SZoESE NB II-es női röplabdacsapata, de a döntő játszmában alulmaradt.

Honvéd Zrínyi SE–Haladás VSE-SZoESE 3:2 (21, -26, -22, 23, 13)

Budapest, NB II-es női röplabda-mérkőzés, vezette: Mihály, Román.

HVSE-SZoESE: KORONCZAI, SZALONTAI P., Tóth, Horváth M., Erdősi, Werkman. Csere: Németh E., Simon F., Halmosi. Edző: Bodzer Attila.

A szombathelyiek sérülés miatt nélkülözték Homor Reginát és Szalontai Esztert.

A vasi pontokkal kezdődő első játszmában hamarosan kiegyenlített lett a játék, a végjátékban a hazaiak kerekedtek felül (25-21). Mindkét oldalon jó szervák, remek mezőnyvédekezés és hosszú labdamenetek jellemezték a második szettet. A szombathelyiek 16-16-nál egyenlítettek, 21-22-nél a vezetést is átvették, majd 24-24 után kiegyenlítették az állást (26-28). Nagyon szorosan alakult a következő játékrész is, de a finisben ismét a lendületesebb egyetemisták örülhettek (22-25). A negyedik játszmában egy hajszállal a Zrínyi járt előrébb. 20-20-ra még egyenlítettek Koronczaiék, ám ezúttal a hazaiak értek célba (25-23). A rövidített szettben 5-5-nél érték utol a fővárosiak a vasiakat, és el is hagyták őket (8-5). A térfélcserét követően azonban felzárkózott Bodzer Attila csapata (13-13), de a győzelmet jelentő pontok a házigazdáké lettek (15-13).