2014.03.19. 12:25

CVSE: ezüstérem

Zágráb - A 2013/2014. évi Klubcsapatok Szuperligája sorozatban ezüstérmet szerzett a Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka férfi asztalitenisz-csapata.

Dr. Casl - Celldömölki VSE-Swietelsky-Wewalka 6-2. Zágráb, férfi asztalitenisz Klubcsapatok Szuperligája döntő, visszavágó.

Páros: Zeng, Japec Fazekas, Nagy 3:1 (6, 9, -10, 10). Az első szett kivételével nagyon szoros volt a küzdelem, Fazekasék egyenrangú ellenfelek voltak (1-0). Egyéni, 1. forduló: Redjep Nagy 3:1 (7, -8, 5, 5), Zeng Szita 3:0 (4, 4, 5). Japec Fazekas 3:2 (-10, 9, -9, 9, 4). Nagy Krisztián viszonylag simán kikapott a horvát csapat harmadik számú játékosától, Szita Mártonnagy különbséggel maradt alul a kínai Zeng Jiával szemben. Fazekas Péter bár 2:1-re, és a negyedik szettben 6-3-ra is vezetett, vereséget szenvedett Japectől akárcsak a döntő első, hazai mérkőzésén (4-0). 2. forduló: Zeng Nagy 3:1 (5, 5, -9, 6), Redjep Fazekas 0:3 (-5, -5, -8), Japec Szita 2:3 (9, 8, -13, -9, -7). Nagy volt az egyetlen, aki játszmát tudott lopni a klasszisjátékot nyújtó Zengtől. Fazekas szerezte a celliek első pontját, három játszmában intézte el Redjepet. Szita hatalmas csatát vívott Japeccel, s kiváló játékkal 0:2-es hátrányból fordítva le is győzte (5-2). 3. forduló: Zeng Fazekas 3:0 (8, 1, 6). A győzelemhez szükséges hatodik pontot Zeng Fazekassal szemben könnyedén szerezte meg, így a Dr. Casl lett a Szuperliga győztese, a CVSE pedig az ezüstérmes (6-2).

A CVSE története során először játszhatott döntőt a Szuperligában kétszer, 2011-ben és 2013-ban bronzérmes már volt. A Dr. Casl volt az esélyesebb, és ezt a döntő mindkét meccsén igazolta is a horvát csapat (6:1, 6:2). Győzött: Zeng 3, Japec 1, Redjep 1, Zeng Japec páros, illetve Fazekas 1, Szita 1.

Klampár Tibor, a CVSE vezetőedzője: Jól játszottak a fiúk, jobban, mint a döntő hazai meccsén, tisztesen helytálltak. A horvát csapat jobb, reális eredmény született.

A cellieknek a továbbiakban már csak a bajnokságra kell figyelniük, amely április 5-én folytatódik. Még három forduló van hátra, közte a PTE-PEAC elleni idegenbeli mérkőzés azt dönt majd a bajnoki címről.

A CVSE Szuperliga-ezüstérmes csapata (balról): Fazekas Péter, Szita Márton, Nagy Krisztián (Fotó: Unger Tamás)