2014.04.22. 13:05

Tavaszi Csótó Csúcsfutás

Szombathely - Varga Dorottya és Kívés Bendegúz nyerte a főfutamot a 27. major S papír tavaszi Csótó Csúcsfutást. A versenyen részvételi rekord született.

A SZoESE, a NYME SEK Sporttudományi Intézet és a Szombathelyi Szabadidősport Szövetség rendezésében idén sem maradt el a major S papír Csótó Csúcsfutás tavaszi futama. Az óvodások kezdték a versenyt. A 231 kisfiú és kislány hét futamba osztották. A létszám szerinti versenyt szoros eredménnyel a Mocorgó Óvoda nyerte meg. A 172 I. korcsoportos négy futamban futott a 950 méteres távon. A II. korcsoporttól már a teljes Csótó kör 1415 méterén zajlottak a versenyek. A férfi főfutamban 51-en álltak rajthoz. Második alkalommal nyert Kívés Bendegúz Kovács Attila és a tavalyi győztes Nagy Patrik előtt. Mindhárom dobogós 4 percen belül futott, amivel a Tóvendéglő különdíját érdemelték ki. A nők 27 fős főfutamában Varga Dorottya egyetemi csúccsal diadalmaskodott, Molnár Zitát és Purgai Barbarát előzte meg. Dorottya és Zita 4:40-en belüli ideje ért különdíjat. A családi versenyt a Molnár család nyerte. A versenyen részvételi rekord született, az eddigi legmagasabb 647 fős létszámot, majdnem százzal sikerült túllépni ezúttal 740-en álltak rajthoz. A rendezésben dr. Koltai Miklós és Süle Szilvia vezetésével a NYME SEK Sporttudományi Intézetének hallgatói működtek közre. Dr. Polgár Tibor intézetigazgató volt a starter, dr. Gál László a SZoESE ügyvezető elnöke pedig a díjátadó. A verseny két főszervezője Kívés István és Havasi Attila volt.

A dobogó legfelső fokán az abszolút győztesek állnak. Balról Varga Dorottya és Kívés Bendegúz  (Fotó: Kívés István)

Eredmények, 450 m, kis és középső csoport, fiú, I. futam (17 induló): Németh Zsombor (Benczúr). II. futam (14): Fülöp Endre Csanád (Weöres). Lány (27): Németh Diána Anna (Aréna). Nagycsoport, fiú, I. futam (36): Abért Barna (Mesevár). II. futam (48): Pál Levente (Mesevár). Lány, I. futam (41 fő): Meskó-Csépány Anna (Mocorgó). II. futam (48): Sákovics Janka (Mesevár). Óvodák közötti verseny: 1. Mocorgó, 2. Napsugár, 3. Szűrcsapó. 950 m, I. korcsoport, fiú, I. futam (41): Bene Noel (Simon). II. futam (45): Sparks-Hollósy Kornél (Gothard). Lány, I. futam (41): Juhász-Tóth Eszter (Neumann). II. futam (45): Baumgartner Anna (Gothard). 1415, 5 m, II. kcs., fiú (55): Sipos Mátyás (Reményik) 5:03,1. Lány (50): Pődör Blanka (Gothard) 5:31,3. III. kcs., fiú (41): Nemes Bálint (Kőszeg, Béri) 4:40,7. Lány (40): Vidos Korina (Derkovits) 5:11,7. IV. kcs., fiú (20): Sárközy Dominik (Béri) 4:39,9. Lány (17): Pillisz Réka (Béri) 5:11,4. V. kcs., fiú (22): Petrovics Alex (Bolyai-SZoESE) 4:06,2. Leány (14): Molnár Zita (Kereskedelmi-SZoESE) 4:39,0. VI. kcs., fiú (10): Kovács Attila (KDG-SZoESE) 3:57,4. Leány (8): Kívés Blanka (Bolyai-SZoESE) 5:15,2. Felnőtt, férfi (9): Kívés Bendegúz (ÉFSZ-SZoESE) 3:56,5. Női (4): Varga Dorottya (NYME-SEK-SZoESE) 4:33,9. Senior I., férfi (3): Maros Ervin (Sopron AC) 4:35,5. Női (1): Soós Eszter HVSE (5:57,4). Abszolút, férfi: 1. Kívés Bendegúz, 2. Kovács Attila, 3. Nagy Patrik. Női: 1. Varga Dorottya, 2. Molnár Zita, 3. Purgai Barbara. NYME SEK Sportpont Csótó házibajnokság, 1500 m férfi: Sándor Alex 05:29,9. Női: Tóth Valentina Katali 05:39,9. 3000 m, férfi: Horváth Patrik 10:15,8.