2014.09.03. 16:55

Sikeres Szombathelyi Nyár

Szombathely - A budapesti Antal Gergely nagymester győzelmével zárult a 14. Szombathelyi Nyár elnevezésű nemzetközi rapid sakkverseny.

Az egynapos, hétfordulós rapid versenyen négy ország (Ausztria, Horvátország, Szlovénia, Magyarország) 115 sakkozója ült asztalhoz három kategóriában. A Tóvendéglő exluzív környezetet biztosított a viadalhoz a jövőben itt játssza majd bajnoki mérkőzéseit a Haladás VSE NB I-es csapata is. A mezőnyben 11 címviselő játékos indult, ebből 56 külföldi volt. A résztvevők összesen 399 partit játszottak, és harcosságukra jellemző, hogy csupán 50 zárult döntetlennel.

A főversenyt az első kiemelt Antal Gergely (2524) nagymester nyerte meg a Haladás két játékosa, Németh Miklós és Nagy Gábor előtt. A B csoportban, az 1900 Élő-pont alattiak mezőnyében nem került dobogós helyre helyi versenyző. Az U12-es korosztályban azonban két sportiskolás is: Iker Flórián nyert, Rátkai Balázs pedig harmadik lett.

Szép környezetben összesen 115-en csatáztak a helyezésekért (Fotó: Unger Tamás)

A csoport, Szombathelyi Nyár (44 induló): 1. Antal Gergely (Pénzügyőr) 6 pont, 2. Németh Miklós (Haladás) 5,5, 3. Nagy Gábor (Haladás) 5,5. B csoport, Pungor János emlékverseny (40): 1. Szabó Gábor (BEAC) 5,5, 2. Kiss Balázs (Győr) 5,5, 3. Virisic Mihael (horvát) 5,5. U12 (31): 1. Iker Flórián (Szombathelyi Sportiskola) 6, 2. Horváth Csongor (Nagykanizsa) 5,5, 3. Rátkai Balázs (Sportiskola) 5,5.