2014.11.03. 19:00

A Körmend kikapott, a Celldömölk nyert

Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 6. fordulójában csak két vasi csapat lépett pályára: a Celldömölk nyert, a Körmend kikapott.

Körmendi DMTE -VKLSE Győr 26-44 (11-20). Körmend, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Réger,Vadóczki.

Körmend: Bertai Anett Faragó 3, Bokor 2, Adorján 4, Németh A., Kovács D. 1, Kiskós 13/6. Csere: Károly (kapus), Bertai Alexandra 1, Szabó A. 2, Török, Papfalvi, Németh H., Csákvári. Edző: Oláh Sándor.

A házigazda mindössze öt percig tudta tartani a lépést a listavezetővel (2-3), aztán begyújtotta a rakétákat a Győr, és egy 7-1-es rohammal eldöntötte a mérkőzést. Bertai Anett 14 védést mutatott be ebből mégsem tudott profitálni a csapata. A körmendiek hátsó alakzata teljesen szétesett, így hiába rendeződtek vissza, felállt fal ellen is könnyedén lőtte góljait az ellenfél. Az eredmény jól tükrözi a két csapat közötti különbséget. Ifi: 33-23.

SZESE Győr- Celldömölki VSE Vulkánfürdő 25-26 (10-13). Győr, 100 néző, vezette: Réger, Vandróczki.

CVSE: SZABÓ HORVÁTH 2, SZOMORKOVITS 8, CZETŐ 7, VLASICH 1, Bagics 1, SEBESTYÉN 5. Csere: Balogh, Pongrácz, Nagy, Freiberger 2. Edző: Rozmán Gergő.

Magabiztos játékkal kezdett a Cell (20. perc: 5-9). Jó védekezés, ötletes támadójáték jellemezte a vendégek kézilabdáját. A második félidőben feljavult a Győr és fordított (40. perc: 17-16). De tudott újítani a Cell, és ismét ellépett (17-20). A hajrában pedig már rutinosan őrizte néhány gólos előnyét, és megérdemelten nyert. Ifi: 35-25.

A Bük a 2., a CVSE a 3., a Sárvár a 9., a Körmend pedig a 10. a 11 csapatot felvonultató tabellán.