2015.03.16. 12:15

Elmaradt a Falco II. bravúrja az éllovasnál

Budapest - Az NB I. B csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 19. fordulójában az éllovas MTK vendégeként kapott ki a Falco II.

MTK Törökbálint- Falco-Trend Optika KC Szombathely II. 81-73 (18-21, 27-17, 13-12, 23-23). Budapest, 800 néző, NB I. B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Rácz, Győrki, Goda.

MTK, legjobb dobók: Bihari 20, Bódi 16/3.

Falco: Simon K. 21, Hódi 1, Bazsó 7/3, Tóth D. 5/3, Varga M. 15. Csere: Kovács B. 4, Karagity 4, Popgyákunik 13/3, Gábor , Németh A. , Galambos 3/3, Bereczki . Edző: Váradi Attila.

Simon Kristóf 21 pontot szerzett Fotó: Unger Tamás

A fiatal Falco II. remekül kezdett, meglepte a listavezetőt (5. perc: 2-12). De a rutinos házigazda rendezte a sorait, egyre faragta a hátrányát és megfordította az eredményt (20. perc: 45-38). A küzdelmes második félidőben a szombathelyiek kiegyenlített mérkőzést vívtak az esélyesebb házigazdával, többször is feljöttek két-három pontra, egyszer egyenlítettek is. Az utolsó három percnek egy triplányi előnyből futhatott neki az MTK. A Falco kockáztatott, de nem jöttek be a külső dobások, az ellenfél viszont jól büntetőzött, nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Váradi Attila: - Ezen a mérkőzésen is volt egy olyan hullámvölgyünk, ami miatt kikaptunk. Küzdöttünk, megnehezítettük esélyesebb ellenfelünk dolgát, de nyerni nem tudtunk.