2015.03.23. 13:50

Harmadik az NB II-es gotthárdi férfi kézicsapat

Ács - Biztos idegenbeli győzelemmel folytatta az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságot a Pawel Packing Szentgotthárdi KK.

Ácsi Kinizsi SC–Pawel Packing Szentgotthárdi KK 30-33 (15-12).

Ács, 100 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Ács, Tóbiás.

Szentgotthárd: Surányi – HEGYI 12, Ernst P., Kozák 4, Mákos M., Csipszer 3, Hertelendy 1/1. Csere: SZOTÁK (kapus), NÉMETH 5, VADÁSZ 7, Mákos P. 1, Csalló, Szakács, Murányi. Edző: Ernst Attila.

Hegyi Gergely remekül kézilabdázott, 12 gólt dobott. Fotó: Szendi Péter

Jó iramú, ki-ki meccset vívtak a felek az első félidőben. Sokáig fej-fej mellett haladtak, ám a játékrész hajrájában a házigazda kihasználta a sok emberelőnyt, sok hetest lőhetett, így meglépett. Fordulás után nagy rohamokba kezdett a motivált, szervezett, harcos Gotthárd, át is vette a vezetést (43. perc: 21-22), majd megnyugtató előnyre tett szert (57. perc: 27-33). Az utolsó percekre így nem marad izgalom, biztosan nyert a csapatként játszó vasi együttes. Győzelmével a Szentgotthárd megerősítette harmadik helyét a tabellán. Junior: 22-41.