2015.03.09. 16:50

U21: a Falco folytatja, a Körmend befejezte

Körkép - A Falco korosztályos csapata egy, a Körmendé két mérkőzést játszott az elmúlt napokban az U21-es kosárlabda-bajnokságban.

Alba Fehérvár DKKA Balogh–Falco-Trend Optika KC Szombathely 84-77 (28-21, 20-21, 16-18, 20-17).

Székesfehérvár, U21-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Béndek, Kéri.

Falco: Tóth D. 3, Simon K. 12, Bazsó 14, Karagity 18/3, Varga M. 7. Csere: Hódi 18/12, Kovács B. –, Popgyákunik 2, Gábor 2, Bereczki 1, Kozma –. Edző: Váradi Attila, Kéri Péter.

Karagity Milán hiába játszott jól, a Falco ezúttal kikapott. Fotó: Unger Tamás

A házigazdák kezdtek jobban, az első negyedet meg is nyerték. A mérkőzés hátralévő részében a falcósok futottak az eredmény után, többször is 2-3 pontra megközelítették ellenfelüket, de a vezetést nem sikerült átvenni – nagy csatában maradtak alul.

Egis Körmend–Soproni Sördögök 58-83 (17-25, 9-23, 11-21, 21-14).

Körmend, U21-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Dokmanovics, Bognár.

Körmend: Doktor 8/3, Németh 3/3, Laczó 5/3, Zsebe 4, Márton Á. 15. Csere: Murai –, Csák –, Vincze 3, Márton L. 8/6, Pungor 6/3, Szombath 6. Edző: Kocsis Tamás.

A jó erőkből álló vendégek megérdemelt győzelmet arattak.

Egis Körmend–Atomerőmű SE 76-99 (25-29, 11-29, 18-22, 22-19).

Körmend, U21-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Dombai, Szájer.

Körmend: Doktor 15/9, Németh 13/12, Vincze 3/3, Szombath 7/3, Márton Á. 14. Csere: Murai 3, Csák 3/3, Zsebe 6, Márton L. 9, Pungor 3/3. Edző: Kocsis Tamás.

Az első félidőben szinte hibátlanul dobó paksiak nagy előnyre tettek szert, amit a mérkőzés végéig meg is tudtak őrizni.

A Körmend számára befejeződött a bajnokság, 4 győzelemmel és 20 vereséggel a 13 csapatos tabella 12. helyén végzett. A Falco (20 győzelem, 4 vereség) másodikként zárt. A sárga-feketék április 10-12-én a nyolcas döntőben folytatják, az Alba, a Szeged, a Nyíregyháza, valamint négy B-csoportos csapat társaságában.