2015.04.10. 13:43

Futás: Somogyi mezei sikere

Budapest - Az M55-ös korosztályban szenior országos bajnoki címet szerzett mezei futásban Somogyi Gábor.

Budapesten 19. alkalommal rendezték meg a Pólus Kupa mezei futóversenyt, amely szenior országos bajnokság is volt egyben. Először állt rajthoz a Synergy Fitness Szentgotthárd SE versenyzője, Somogyi Gábor. A rendkívül szeles időben a négy körre osztott 6 kilométeres táv nagy részében egyedül futott az 52 éves atléta; összességében magabiztosan nyert. A szentgotthárdi futó továbbra is gőzerővel készül a május 15–17-én Olaszországban rendezendő szenior Európa-bajnokságra.

Somogyi Gábor aranyat szerzett a szenior mezei ob-n. Fotó: Synergy Fittness

A Pólus Kupa keretein belül rendezett Budapest-bajnokság amatőr futamában 3 km-en Benkő Nóra győzött, a férfiak 6 km-es távján pedig Benkő Ádám harmadik lett. Mindketten a Synergy Fitness versenyzői.