2015.10.12. 15:29

Hibátlan kézis lányok: Nyert a Szombathely, a Bük, a Körmend

Körkép - Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 4. fordulójában három vasi csapat lépett pályára: simán nyert a Szombathely, a Körmend és a Bük is.

Vady Mosonszolnok– Kozma Szerszám-Szombathelyi KKA 24-31 (15-16).

– Mosonszolnok, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Natkai, Szalay.

Szombathely: Jurik – Mayer 6, Pukler 8, Mórocz 4, Ghetu 6, Gaylhoffer, Szendrei 5. Cserék: Tömő (kapus), Debreczeni, Császár, Jámbor, Győrffy 1, Szecsődi 1, Gerencsér, Cser, Csépke. Edző: Bölöni Roland.

A forduló rangadóján két veretlen csapat lépett pályára. Sokáig úgy tűnt, hogy kiélezett csata kerekedik a mérkőzésből, hiszen a lelkes hazaiak az első félidőben végig ott loholtak a szombathelyiek nyomában – de ehhez kellett az is, hogy a vasiak sok hibával játszanak. Fordulás után viszont rendezte sorait a Szombathely, fokozta a tempót, állva hagyta ellenfelét (45. perc: 16-21). Végül biztos SZKKA-győzelemmel zárult a meccs. Junior: 18-36.

A büki Pataki Gyöngyi (labdával) beállósból remek játékkal járult hozzá a győzelemhez. Fotó: Unger Tamás

Dr. Lupo-Büki TK–Komárom VSE 23-14 (11-7).

– Bük, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Réger, Vadróczki.

Bük: HARASZTOVICS – Binder 1, Udvardi 3, Szenczi 1, PATAKI 4, NÉMETH D. 8/1, Ravadits 1. Csere: PALKOVITS (kapus), CSÓKA 3, Bősze, Szabó N., Markó 2, Szabó D., Szabó R., Németh B. Edző: Mátés István.

Jól kezdték a meccset a hazaiak, és a folytatásban is 2-3 góllal vezettek, de a Komárom ott loholt a nyomukban. Fordulás után pontosabban játszott a Bük, fokozta a tempót (34. perc: 13-10), egyre nehezebben tartotta a lépést a vendég (53. perc: 21-10), korán eldőlt a meccs. A végén a fiatalok játszottak a bükieknél. Junior: 28-16.

Tapolca VSE–Körmendi DMTE 23-30 (11-15).

– Tapolca, 60 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Baranyai N., Baranyai ZS.

Körmend: Bertai – Török 7, Bokor 5/2, Németh A. 2, Kisbalázs 1, Adorján 6, Matetits 3. Csere: Kiskós 3/1, Benedek 1, Faragó 2, Kalamár, Anek. Edző: Oláh Sándor.

Egyből magához ragadta az irányítást a Körmend, aztán elvesztette a fonalat (22. perc: 10-9). De sikerült rendezni a sorokat, így az első félidőt végül simán hozta a vasi alakulat. A második játékrészben aztán már csak a körmendieken múlt, hogy mekkora lesz a különbség. Végül a sok elszórt labda miatt „csak" hét góllal verték vendéglátójukat. Junior: 26-36.

A Sárvár és a Celldömölk szabadnapos volt.