2016.02.23. 10:22

Kézilabda: Folytatódik az NB II-es női bajnokság

Véget ért a téli szünet, a 10. fordulóval folytatódott az NB II-es női kézilabda-bajnokság. A tavaszi nyitányon a Szombathely, a Bük és a Körmend is győzött, a CVSE viszont kikapott.

VADY-Mosonszolnok- Celldömölki VSE Vulkánfürdő 33-20 (15-9)

Mosonszolnok, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Farkasné, Szalayné.

CVSE: Szabó - Füzfa 3, Szomorkovits L. 12, Vlasich 1, Németh 1, Geiger 1, Sebestyén 2. Csere: Pongrácz, Bognár, Marton. Edző: Rozmán Gergő.

A bajnokság második helyezettjéhez utazott a betegség által tizedelt celli csapat. Jobban kezdtek a hazaiak, gyorsan elhúztak 7-1-re. Aztán magukhoz tértek a vasiak, felzárkóztak (9-7), de a félidő vége ismét a vendéglátóé volt. Fordulás után pedig egyre nőtt a különbség a felek között, fáradtak a celliek, és nem tudtak mit kezdeni a hazai kapussal, így sok gól kaptak lerohanásból. Nem maradt izgalom a végére. Junior: 45-6.

Körmendi DMTE-Veszprém ESC 25-21 (12-9)

Körmend, 50 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Hajtós, Rózsavölgyi.

Körmend: Bertai - Török 6, Adorján, Németh A. 2, Szabó A. 6, Kiskós 7/5, Matetics 3. Csere: Balogh K., Horváth T., Kisbalázs, Bokor, Cser, Benedek, Faragó 1. Edző: Oláh Sándor.

Az első tíz perc a jó védekezésről szólt mindkét oldalon, majd egy 4-0-ás sorozattal magához ragadta az előnyt a Körmend, amit biztosan őrzött a szünetig. A második játékrészt a vendégek kezdték jobban. A körmendiek védekezésével nem volt gond, de támadásban sokat hibáztak, közelített a Veszprém (41. perc: 17-16) - jöhetett az időkérés. Végül rendezte sorait a házigazda, pontosabban játszott a folytatásban, és korán (52. perc: 28-18) eldöntötte a mérkőzés sorsát. Junior: 22-37.

Tapolca VSE-Dr. Lupo-Büki TK 15-32 (7-16)

Bük, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Hardi, Őri.

Bük: Harasztovics - Bősze 1, Szenczi, Csóka 9/3, Pukler 4, Németh D. 5, Csabai 4. Csere: Palkovits (kapus), Szabó N. 3, Szabó D. 1, Fazekas 1, Szabó R. 2, Németh B. 1, Markó 1/1. Edző: Mátés István.

Öt góllal nyitott a pályaválasztói jog felcserélése miatt saját közönsége előtt játszó Bük, és a folytatásban is uralta a meccset. A sereghajtó Tapolca nem tudta megnehezíteni a megfiatalított, átalakított Bük dolgát (47. perc: 11-28), amely biztosan hozta a kötelező győzelmet. Junior: 11-32.

Kozma Szerszám-Szombathelyi KKA-Komárom VSE 39-16 (28-4)

Szombathely, 150 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Hantos, Rózsahegyi.

SZKKA: Tömő - Mayer 7/2, Pukler 10/2, Császár 3, Ghetu 8/1, Gaylhoffer 3, Gerencsér. Cserék: Jurik (kapus), Győrffy 4, Debreczeni 1, Mórocz, Jámbor, Szecsődi, Cser, Szendrei 2, Csépke 1. Edző: Bölöni Roland.

Komáromi góllal kezdődött a mérkőzés, az azt követő tíz percben viszont csak a szombathelyiek találtak a kapuba (9-1). Jól védekezett csapat, a támadásokat is gyorsan, pontosan fejezte be (13. perc: 13-3). A folytatásban sem lassított az SZKKA, a szünetig kiütötte ellenfelét. A második félidőben több fiatal játékosának is lehetőséget adott Bölöni Roland, de a különbség nem csökkent. Ismét sima győzelmet aratott a szombathelyi gárda. Junior: 40-12.