2016.03.10. 19:19

Nehéz meccsek a keletiek ellen

Szombathely - A kiemelt U16-os fiú kosárlabda-bajnokság felsőházi rájátszásában szereplő Szombathelyi Kosárlabda Akadémia együttese egy győzelemnél és két vereségnél tart a keleti alapszakaszcsoportból érkezőkkel szemben.

Debreceni Kosárlabda Akadémia-Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 103-51 (29-13, 27-11, 23-15, 24-12).

- Debrecen, U16-os felsőházi rájátszás.

SZOKA: Dancsecs 12/2, Körmendi B. 1, Verasztó 2, Józsa 13, Körmendi M. 10. Csere: Bakon 3/3, Bogár, Gyuk 4, Horváth M., Friedl 6, Szabó B., Oláh. Edző: Váradi Kornél, Hollósy Tibor.

A mezőny egyik legjobb csapata ellen nem volt esélye a szombathelyieknek.

A SZOKA legponterősebb játékosa, Dancsecs András (sárgában) a szegediek ellen 46 pontot szerzett, kosarai közül hat tripla volt. Fotó: Németh Richárd

Szombathelyi KA-Nyíregyházi Sportcentrum KA 67-68 (24-14, 17-14, 16-21, 10-19).

- Szombathely, U16-os mérkőzés.

SZOKA: Dancsecs 26/8, Körmendi B. 10/9, Verasztó 17, Józsa 4, Körmendi M. 1. Csere: Bakon, Friedl, Peszlen, Dokmanovic 4/3, Gyuk 5/3, Bogár, Szabó B.

Az első félidőben megszerzett 13 pontos előnyből a meccs végére nem maradt, sőt fordítani tudtak a vendégek.

Szombathelyi KA-Szedeák 79-76 (21-16, 18-15, 20-18, 20-27).

SZOKA: Dancsecs 46/18, Körmendi B. 6, Verasztó 9/6, Józsa 6, Körmendi M. 4. Csere: Bakon 2, Dokmanovic 2, Bogár, Friedl 2, Gyuk 2, Oláh.

Ezúttal - a negyedik negyedben - a tízpontos fórjukból hármat sikerült megőrizniük a vasiaknak.

A nyolccsapatos felsőházi rájátszásban két győzelemmel és hét vereséggel a hatodik helyen álló SZOKA vasárnap az éllovas Szolnok vendége lesz.