2016.03.21. 13:04

Női kézilabda: Itthon nyert a Sárvár, idegenben a Bük

Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 14. fordulóját győzelemmel tudta le a Sárvár és a Bük, a Körmend viszont kikapott.

VADY Mosonszolnok-Körmendi DMTE 26-22 (13-9). Mosonszolnok, 200 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Farkasné, Szalayné.

Körmend: Balogh - Török 2, Adorján 1, Németh A., Kiskós 4/1, Szabó A. 5, Matetics 3. Csere: Horváth T. 5, Bokor 1, Cser, Faragó 1, Kalamár, Kisbalázs, Benedek. Edző: Oláh Sándor.

Rosszul kezdett a Körmend, a házigazda könnyű gólokat dobott, gyorsan meglépett (12. perc: 5-1). És a megszerzett labdákat a folytatásban sem sikerült gólokra váltani. Fordulás után kialakult a meccs legnagyobb különbsége (39. perc: 18-11). Innen még visszajött a meccsbe az MTE (48. perc: 20-17), de a végjátékban ismét jobb volt, így biztosan nyert a Mosonszolnok. Junior: 24-14.

Sárvárfürdő Kinizsi-Tapolca VSE 34-23 (14-11). Sárvár, 80 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Andorka, Tuifel.

Sárvár: Takács A. - Hegyi D. 7, Doncsecz 3, Farkas 5/3, Pup , Bolfán 9, Soós R. 2. Csere: Takács A., Varga Á. (kapusok), Vajda 1, Pataki 1, Pintér, Kiss N. 2, Nardai 4. Edző: Hegyi Gábor.

A mérkőzés 3-0-s hazai rohammal indult, ezt követően azonban alább hagyott a sárvári lendület. A szerény játékerőt képviselő vendégek harcias védekezése meglepte a vasiakat. A 20. percben viszont már hat góllal vezetett a Sárvár, de a szünetig faragott hátrányán a Tapolca. A második félidő derekára elfogyott a vendégek ereje, a Kinizsi pedig élve a lehetőséggel, gyorsan eldöntötte a mérkőzést (50. perc: 27-17). Sárvári oldalon mindenki szerepet kapott, a cserék új színt vittek a játékba. Junior: 46-18.

Komárom VSE-Dr. Lupo-Büki TK 21-28 (11-14). Komárom, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bőhm, Tóth J.

Bük: PALKOVITS - BŐSZE 2, SZENCZI 1, CSÓKA 5, PUKLER 1, NÉMETH D. 5, , CSABAI 1. Csere: KÁLMÁN (kapus), SZABÓ N. 1, SZABÓ D. 4/2, MARKÓ 4/3, FAZEKAS 3, SZABÓ R. 1, NÉMETH B. Edző: Mátés István.

Jó játékkal nyitott a motivált Bük, de egy ideig kiegyenlített mérkőzést láthatott a közönség (26. perc: 11-11). Aztán fokozatosan átvette az irányítást a vendég. Sőt, a második félidő elején megnyugtató előnyre is szert tett (36. perc: 12-18). A folytatásban is az történt a pályán, amit a fiatal Bük akart, korán eldőlt a meccs (57. perc: 19-27). Junior: 26-40.

A Kozma Szerszám-Szombathelyi KKA és a Celldömölki VSE-Vulkánfürdő szabadnapos volt.