2016.04.12. 15:04

Kick-box diákbajnokság: Sok Vas megyei érem született

Békéscsaba - Nagyszerű eredményekkel tértek haza a vasi sportolók a kick-box diákbajnokság országos döntőjéről.

Közel 40 klub 255 versenyzőjének részvételével rendezték meg Békéscsabán a kick-box diákbajnokság országos döntőjét. A diákbajnokság kiemelt jelentőségű verseny volt, az augusztus végi dublini utánpótlás világbajnokságra pályázó sportolók ugyanis értékes ranglistapontokat gyűjthettek.

A szombathelyi Perfect Change-Metex05 Contoll SE kick-box szakosztályának aranyérmes sportolói. Balról Dancsó Zoltán (edző), Bolfán Ádám, Bolfán Ákos, Viszket Borisz és Szmolek Emanuel. Fotó: Perfect Change-Metex05 Contoll SE

A Perfect Change-Metex05 Contoll SE kick-box szakosztálya 13 versenyzővel utazott Békéscsabára. Dancsó Zoltán tanítványai 5 arany-, 10 ezüst- és 11 bronzéremmel tértek haza. Koledics Dávid kadet I. -47 kg kick-light-ban a döntőig menetelt, míg light-contactban bronzérmet szerzett. Viszket Borisz a csapat legeredményesebb versenyzője lett, jó formában és magabiztos versenyzéssel kadet II. -47 kg-ban light-contactban és kick-light-ban sem talált legyőzőre. Bolfán Ákos kadet II. -57 kilóban mindkét szabályrendszerben döntőbe jutott, light-contactban aranyérmet nyert, kick-light-ban ezüstérmet szerzett. Vancsik Petra junior -55 kg-ban kick-light-ban és light-contactban egyaránt ezüstig jutott. Takács Viktória junior -65 kg-ban versenyzett, light-contactban harmadik, kick-light-ban második lett. Szász Krisztofer junior -57 kg-ban jó formában versenyzett, light-contactban harmadikként, kick-light-ban másodikként zárt. Grünczeisz Patrik szintén junior -57 kg-ban indult, betegség hátráltatta, így az döntő küzdelmét nem tudta vállalni light-contactban, ezüstérmet szerzett, kick-light-ban a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Jurasits Ákos junior -63 kg-ban light-contactban jó versenyzéssel jutott be a döntőbe, ahol ezüstérmet szerzett, kick-light-ban pedig bronzérmes lett. Bolfán Ádám junior -74 kg-ban light-contactban nehéz mérkőzésen nyert aranyérmet, míg kick-light-ban „csak" bronzérmes lett. Szmolek Emanuel szintén kisebb betegséggel bajlódott, de junior -79 kg-ban kick-light-ban arany-, light-contacban ezüstérmet gyűjtött be.

Az Agrobio Classic Kick-Box Club egy versenyzőt indított Békéscsabán. Holczmüller Bence a kadet II. korosztály 57 kilós súlycsoportjában kick-light-ban szép győzelemmel kezdett, az elődöntőben viszont a szombathelyi Bolfán Ákos megállította, így bronzérmet szerzett. Light-contactban a nyolc között esett ki Mayer Gábor tanítványa.

Castrum Sec-Dinamica SE Körmend öt sportolóval nevezett. Mindannyian light-contact szabályrendszerben indultak, Andorka Imre sportolói egy ezüst- és egy bronzéremmel gyarapították az egyesület eredménysorát. Major Szabolcs kadet II. korcsoportban -47 kg-ban két kemény mérkőzés után állhatott fel a dobogó második fokára. Juhász Jácint pedig kadet II. -42 kg-ban lett bronzérmes lett.