2016.09.28. 11:14

Másodszor is nyert a Szentgotthárd - Jól teljesít az NB II-es férfi kézicsapat

Szentgotthárd - Második bajnokiját is megnyerte a Szentgotthárdi KK NB II-es férfi kézilabdacsapata.

Szentgotthárdi KK- Georgikon DSE Keszthely 35-32 (17-16)

Szentgotthárd, 100 néző, NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Fábián, Vandróczki.

Szentgotthárd: Surányi K. - Szakács 1, Bouti 4, KOZÁK 8, Mákos P. 2, HERTELENDY 6/3, HEGYI 6. Csere: Surányi I., SZOTÁK . (kapusok), Végh., Mákos M. 4, Bokor, Háklár, Kocsis, Csipszer 4. Játékos-edző: Csipszer Péter.

A hazai alakulat álmosan kezdett (4. perc: 0-4), az első vasi találat csupán az 5. percben esett. Aztán rendezte sorait a vendéglátó, a félidő közepéig felváltva estek a gólok. A 15. percben vezetett először a házigazda (9-8). Sőt, a 22. percben kisebb előnyre tett szert (14-10) - ami a félidő végére egyetlen gólra csökkent (17-16). A második félidő elején is a hazai alakulat beragadt (37. perc 17-20). És a folytatásban is előnyben volt a Keszthely (53. perc: 27-32). Ám a hazai társaság szigorított a védekezésén, sok labdát szerezett, és az utolsó öt percben nyolc gólt lőve megfordította, megnyerte a meccset. Junior: 28-15.