2016.10.04. 13:23

Hét bajnoki cím az utánpótlás ob-ról

Szeged- A gyorsasági görkorcsolyázó utánpótlás országos bajnokságon hét aranyérmet nyertek a vasi versenyzők. A szegedi városi görkorcsolyapályán megrendezett ob-n hét klub közel 200 sportolója vett részt.

Vastag Nándor

A legkisebbek, valamint az amatőr kategória indulói összetett versenyben mérték össze felkészültségüket, a profi kadett korosztálytól kezdve viszont három számban, sprintben, hosszú távon és összetettben lehetett küzdeni az érmekért. Az utánpótlás erőpróbán három megyei egyesület is képviseltette magát, és mind jó eredményeket ért el. A vasi görkorisok összesen 34 dobogós helyezést szereztek, amiből hét volt bajnoki cím. A Márkus József által edzett Lángoló Kerekek SE indulói közül az amatőröknél Simon Enikő és Kiss Levente, a profiknál Bödei Bálint és Tóth Anna végzett az első helyen. Az amatőröknél szerzett aranyérmet Szabó Laura, a Savaria Speedskating Team versenyzője, míg a profiknál a Szombathelyi SI színeit képviselő Sipos János előbb egyéniben, majd váltóban csapattársaival, Szélinger Benjaminnal és Poór Gergővel közösen a dobogó legfelső fokára állhatott fel. Utóbbi két egyesület görkorisait Vargyas Krisztina és Tóth Attila készítette fel.

A Savaria Speedskating Team és a Szombathelyi SI csapata eredményesen szerepelt az ob-n

Fotó: Szombathelyi SI

A vasi eredmények. Amatőr kategória, junior F-korcsoport, fiú: 2. Szemes Barnabás (Lángoló Kerekek SE), 5. Szilvás Bende (Lángoló). Junior E, fiú: 2. Laposa Balázs (Savaria Speedskating Team), 3. Szilvás Levente (Lángoló). Lány: 1. Simon Enikő (Lángoló). Junior D, lány: 1. Szabó Laura (Savaria), 2. Török Virág (Lángoló). Junior C, fiú: 1. Kiss Levente (Lángoló), 2. Farkas Boldizsár (Lángoló). Profi, junior E, lány: 2. Román Fruzsina (Szombathelyi Sportiskola). Junior D, fiú: 1. Sipos János, 3. Poór Gergő, 4. Szélinger Benjamin (mindhárom Sportiskola). Lány: 8. Farkas Kamilla (Lángoló). Junior C, fiú: 1. Bödei Bálint (Lángoló), 3. Váradi Hunor (Lángoló), 5. Mayer Levente (Sportiskola). Lány: 1. Tóth Anna (Lángoló), 2. Mercs Abigél (Sportiskola), 7. Schermann Lilla (Lángoló). Kadett, fiú, összetett: 2. Zsolnai Ákos (Lángoló), 3. Mayer Márton (Sportiskola). Sprint: 2. Zsolnai, 5. Mayer M. Hosszú táv: 2. Zsolnai, 3. Mayer M. Junior B, fiú, összetett: 3.