2016.12.03. 07:58

Szombathelyi siker az U16-os rangadón

Szombathely - A kiemelt kadet (U16) fiú kosárlabda-bajnokság alapszakaszában a megyei rangadó visszavágóját is a szombathelyiek nyerték.

Szombathelyi Sportiskola KA–Körmendi Törpördögök 74-58 (19-20, 16-10, 24-16, 15-12). - Szombathely, U16-os fiú kosárlabda-mérkőzés, vezette: Németh A., Polyák.

Szombathely: Friedl  7/3, Kenéz  11/3, Verasztó  22/3, Gyuk  16/3, Dokmanovic  5.  Csere: Nárai  2, Bogár  7/3, Rédei  2, Szabó B., Sövegjártó, Zernovácz  2, Pásztor.  Edző: Váradi Attila, Gábor Máté.

Körmend: Kiss B. 26/6, Kiss M. 15, Monek  4, Vargovics, Major  2. Csere: Huff  2, Darázs  3/3, Takács K. 6, Szálas, Tóth Z., Májer.  Edző: Kocsis Tamás, Szalai János

A 15. percig fej fej mellett haladtak a csapatok, a hazaiaknak csak a félidő utolsó perceiben sikerült minimális előnyt szerezniük. A folytatásban állandósult a sportiskolások tíz pont körüli vezetése,  és előnyüket a végjátékban is megtartva, megérdemelt győzelmet arattak.