2016.12.13. 21:45

U18-asok a pályán

Megyei körkép - A junior (U18) fiú kiemelt kosárbajnokság alapszakasza vasi rangadója visszavágóján is hazai győzelem született - ezúttal a Szombathelyi Sportiskola nyert.

Az elmúlt két hétben a Szombathelyi Sportiskola Kosárlabda Akadémia és a Körmendi Törpördögök is két-két győzelemmel és egy-egy vereséggel toldotta meg addigi mérlegét.

PVSK-Panthers- Körmendi Törpördögök 68-73 (18-21, 18-21, 13-14, 19-17). - Pécs, U18-as fiú kosárlabda-bajnoki.
Körmend: Érsek 17/9, Vásárhelyi 2, Oroszi B. 25/3, Nagy V., Oroszi V. 25/3. Csere: Sibinger 2, Kiss B. 2, Hódossy. Edző: Kocsis Tamás.

Jól kezdte a mérkőzést a Körmend, és előnyét végig sikerült is megtartania, mert amikor nagyon szorult a hurok, mindig akadt valaki, aki betalált. A piros-feketék visszavágtak a pécsieknek a hazai vereségért.

A megyei rangadón szemben Kiss Mihály a szombathelyiek, háttal Oroszi Bence a körmendiek legeredményesebbe Fotó: Unger Tamás

Körmendi Törpördögök- Alba Fehérvár 59-54 (26-18, 10-13, 16-15, 7-8). - Körmend, U18-as mérkőzés.
Körmend: Németh L. 8/6, Érsek, 7/6, Vásárhelyi 4, Oroszi B. 18/3, Oroszi V. 20/9. Csere: Nagy V. 2, Németh M., Hódossy, Sibinger.

Az első negyedben tetemes előnyt szereztek a piros-feketék, de aztán kapkodni kezdtek. A mérkőzésen 32 labdát adtak el; szerencsére öt pont megmaradt az előnyből.

Szombathelyi Sportiskola KA-Budapesti Honvéd B 82-64 (29-15, 20-23, 21-16, 12-10). - Szombathely, U18-as mérkőzés.
Szombathely: Kovács B. 12, Józsa 2, Németh B. 20, Kiss M. 10/6, Dancsecs 25/15. Csere: Laman 5, Gaál 4, Oláh G. 2, Oláh D., Fritz, Bakon 2. Edző: Svajda Gábor, Laki Ádám.

A szombathelyiek az első negyed végére nagy előnyre tettek szert, amit magabiztosan meg is tudtak tartani.

Alba Fehérvár-Szombathelyi Sportiskola KA 74-58 (10-4, 21-26, 30-14, 13-14). - Székesfehérvár, U18-as mérkőzés.
Szombathely: Kovács B. 12/3, Józsa 4/3, Németh B. 23, Kiss M. 1, Dancsecs 13/6. Csere: Laman 2, Gaál, Oláh G., Oláh D., Fritz, Bakon, Kovács M. 3.

Gyenge támadójátékuk ellenére az első félidőben még sikerült a mérkőzésben maradniuk a szombathelyieknek, de a nagyszünet utáni hibáikat rendre kihasználták a fehérváriak, és megszerzett előnyüket meg is tudták tartani.

Szombathelyi Sportiskola KA-Körmendi Törpördögök 76-62 (13-11, 25-21, 17-18, 21-12 ). - Szombathely, U18-as mérkőzés.
Szombathely: Kovács B. 8/3, Józsa 7/3, Körmendi B.14/3, Németh B. 12, Kiss M. 20/6. Csere: Laman, Gaál 5/3, Oláh G., Oláh D., Dancsecs, Bakon, Kovács M. 5/3.
Körmend: Vásárhelyi, Németh L. 9/3, Érsek 11/6, Oroszi B. 5, Oroszi V. 24. Csere: Kiss B. 10, Hódossy 2, Szerencsi, Németh M. 1, Nagy V.

Jól kezdték a szombathelyiek a mérkőzést, így a félidőre kisebb előnyre tudtak szert tenni a fáradtnak tűnő Rába-partiak ellen. A folytatásban fej-fej mellett haladt a két csapat. A negyedik negyedben már a hazaiak akarata érvényesült, és magabiztos győzelmet arattak.