2017.03.10. 18:10

Hazai SZOKA-sikerek - két győzelem zsinórban

Szombathely - Két hazai győzelemmel folytatta a kiemelt kadetbajnokság felsőházi rájátszását a Szombathelyi Sportiskola Kosárlabda Akadémia U16-os fiú kosárlabdacsapata.

Németh Zsolt

Szombathelyi Sportiskola KA-Vasas Akadémia 68-51 (15-16, 14-17, 20-10, 19-8). - Szombathely, U16-os fiú kosárlabda-mérkőzés.

SZOKA: Friedl 10, Kenéz 9, Verasztó 19, Sövegjártó 1, Dokmanovic 12, Csere: Nárai 3, Rédei 3/3, Pásztor 5, Szabó B., Kiss Cs. 4, Zernovácz, Gosztola 2. Edző: Váradi Attila, Gábor Máté.

A vendégek kezdtek jobban, a 7. percben 12-4-re vezettek. Használt a hazai időkérés, a kezdeti megilletődöttség után a sportiskolásoknak sikerült ledolgozniuk a hátrányukat. De csak a második félidőben vezettek először. Fokozatosan javult a szombathelyiek teljesítménye, és végül megérdemelten nyertek.

A szombathelyiek centere, Dokmanovic Milán mindkét meccsen ponterős volt Fotó: Szendi Péter

Szombathelyi Sportiskola KA-Szolnoki Sportcentrum 80-69 (25-22, 19-15, 15-19, 21-13). - Szombathely U16-os mérkőzés.

SZOKA: Friedl 11, Kenéz 9, Verasztó 27/3, Sövegjártó 4, Dokmanovic 14. Csere: Nárai, Gyuk 13/3, Rédei 2, Pásztor, Szabó B., Kiss Cs., Gosztola G.

Gyors, de kapkodó játékkal kezdtek a csapatok. A szombathelyiek voltak eredményesebbek, a második negyedben már tíz ponttal is vezettek. A harmadik etapban a szolnokiak újra nyílttá tették a mérkőzést, de a zárószakasz már a házigazdáké volt.

Negyedik rájátszásmeccse - szombat, 13.00, NLG - ismét hazai környezetben lesz a SZOKA-nak a Bp. Honvéd ellen.

Az alsóházi rájátszást a Körmendi Törpördögök két idegenbeli vereséggel kezdte.

Soproni Sportiskola- Körmendi Törpördögök 70-68 (15-15, 21-12, 16-21, 18-20). Legjobb körmendi dobók: Kiss B. 24, Kiss M. 22/6.

Kaposvári KK-Körmendi Törpördögök 88-66 (20-20, 17-14, 21-18, 30-14). Ld.: Kiss B. 22/6, Kiss M. 15/6, Huff 13/3.