2017.07.31. 19:18

Félmaratont rendeztek az Őrségben

SZENTGOTTHÁRD - Három hazai versenyző sikerével ért véget az első alkalommal megrendezett Őrség félmaraton.

Őri Patrik

A Veszprémi Tájékozódási SE Szentgotthárd környékén rendezte meg az I. Őrség félmaratont, melyre a vasi futókon kívül más dunántúli településekről, de a fővárosból is érkezett versenyző. A mezőny a szentgotthárdi Hársas-tó strandjától rajtolt el és nagyrészt erdőben és öt nagyobb emelkedővel tarkított terepen – Zsidát, Zsidahegyet, Apát-istvánfalvát és Farkasfát érintve – tért vissza. A 20,5 km-es távot szentgotthárdiak telje-sítették a leggyorsabban, Takács Tibor nyert – 1:56:51 óra alatt ért célba –, a második Polly Dániel (1:59:50), a harmadik Pável Kornél (1:59:53) lett. A nőknél Kondics Judit (Szombathely, 2:38:59) volt a legjobb, mögötte Fölnagy Emőke (Magyarnádalja, 2:52:23) ért célba. A verseny legidősebb résztvevője, a 61 éves Borbély Sándor az abszolút verseny hatodik helyén végzett (2:08:47).