2016.12.12. 21:15

A körmendiek zártak szépen

Körkép - Az NB II-es női kézilabda-bajnokság idei utolsó, 11. fordulójában csak a Körmend nyert, a Celldömölk és a Sárvár is kikapott.

Sárvárfürdő Kinizsi- Vady Mosonszolnok 20-23 (9-9). Sárvár, 120 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Márton, Sipos.

Sárvár: JURIK - HEGYI 3, NARDAI V. 8, Soós 1, SZONDY 3, Vajda 2, Csóka 1. Csere: Varga, Takács, Farkas, Pataki 2, Csejtei, Szabó. Edző: Rozmán Gergő.

Kemény védekezéssel kezdtek a csapatok, majd a vendégek léptek el (2-4), aztán újított és fordított a Sárvár (6-5). Majd ismét a vendégek percei következtek, végül döntetlennel vonultak szünetre a felek. Fordulás után jött a már szokásos sárvári gólcsend, amit kihasznált a Mosonszolnok, előnyből futhatott neki a hajrának (43. perc: 10-16). Időt kért, taktikát váltott a házigazda, de csak szorossá tudta tenni a meccset, utolérnie már nem sikerült ellenfelét. Junior: 16-36.

SZESE Győr-Celldömölki VSE 22-20 (12-9). Győr, 50 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Márton, Sipos.
CVSE: SZABÓ - SEBESTYÉN 6, Németh 3, Vlasich, SZOMORKOVITS A 7, Szomorkovits L 4/2, Marton. Csere: Pongrácz (kapus), Szalai. Edző: Kósa Ottó.

Az előjelek nem voltak biztatóak a Celldömölk számára, ugyanis többen hiányoztak a keretből - igaz, a mérkőzésen ezt nem lehetett észrevenni. A Győr kezdett gólerősebb játékkal, de nem tudott meglépni. A CCSE annak ellenére is tartotta a lépést, hogy sorozatban hagyta ki a heteseket. A hajrának döntetlen állásról futottak neki a felek (50. perc: 18-18). A végjátékban aztán a hazaiak voltak szerencsésebbek, és talán erővel is jobban bírták. Junior: 50-13.

Tapolca VSE-Körmendi DMTE 24-27 (12-13). - Tapolca, 100 néző, NB II-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bazsó, Gilitsch.
Körmend: Anek - Török 4, Adorján 7, Németh A. 1, Szabó A. 1, Kiskós 5/1, Cser 2. Csere: Bokor 4/4, Lakatos 2, Faragó 1, Szalai, Horváth D. Edző: Oláh Sándor.

Adorján Kinga hét góllal járult hozzá a fontos körmendi sikerhez Fotó: Unger Tamás

A nyeretlen, sereghajtó vendéglátó ellen dekoncentráltan kezdett a 2. helyen álló - a kötelező győzelemért pályára lépő - Körmend. Védekezésben kevés volt az ütközés, a támadásban pedig kapkodtak a lányok. Ennek megfelelően szoros volt a mérkőzés. A második félidőben rendezte sorait a Körmend, vezetett is (49. perc: 19-22), de a lelkes Tapolca ekkor már hitt a győzelmben, megfordította az állást (51. perc: 23-22). A közvetlen hajrá ismét a Körmendé volt, és bedarálta ellenfelét - ez volt az a mérkőzés, amelyen csak a két pont számított. Junior: 25-36.

A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia II., valamint a Dr. Lupo-Büki TK már korábban lejátszotta a meccsét. A pontvadászat februárban folytatódik.

1. VKL SE Győr 11 9 1 1 327-261 19

2. Körmend 11 9 1 1 292-252 19

3. Sz.hely II. 11 8 1 2 380-311 17

4. Győri ETO III. 11 7 0 4 285-271 14

5. Bük 11 6 1 4 247-222 13

6. Nemesvám. 11 6 0 5 325-298 12

7. Mosonszol. 11 6 0 5 280-261 12

8. SZESE Győr 11 5 0 6 294-294 10