2017.06.29. 17:25

Barta-ezüst váltóban - A Vízmű SC úszója 200 m vegyesen döntős az ifi Eb-n

NETÁNJA Bár az egyik egyéni számában csak kedden úszott a döntőért, már hétfőn is szerzett egy ezüstérmet Barta Márton, a Szombathelyi Vízmű SC válogatottja az izraeli ifjúsági Európa-bajnokságon.

Az ifjúsági úszó-Eb hétfői nyitónapján Sós Csaba szövetségi kapitány a szombathelyi Barta Mártonnak is szerepet osztott a 4x100 méteres fiú gyorsváltóban. A magyar kvartett az előfutamban a harmadik legjobb időeredménnyel, 3:21,21 perccel kvalifikálta magát az esti fináléba, ahol a Németh Nándor, Márton Richárd, Barta Márton, Milák Kristóf összeállítású négyes 3:17,60-dal ezüstérmet szerzett a lengyelek mögött (3:17,11). Marci 49,85 másodperc alatt tudta le a 100 métert; ő az első Vas megyei versenyző, akinek 50 mp-en belül sikerült leúsznia ezt a távot.

Az ezüstérmes 4x100 m gyorsváltó. Balról: Németh Nándor, Barta Márton, Márton Richárd, Milák Kristóf Fotó: Vízmű SC

Kedden 200 m vegyesen állt rajtkőre Barta Marci. Először az elődöntőben, ahol a 35 versenyzőt négy futamba osztották. Budavári István tanítványa a harmadik legjobb idővel, 2:02,83-dal jutott a délutáni középdöntőbe, a 16 közé. Ott nyolcasában - a délelőttinél valamivel gyengébb eredménnyel, 2:03,05-dal - harmadik lett, ez összesítésben a hatodik helyet jelentette. A lényeg: Barta Márton ott lesz a 200 m vegyes pénteki fináléjában (17.30).