2011.04.22. 02:28

Előny a szlovákoknál: Lindner Ádám sérülés miatt nem játszott

Lindner sérülése miatt csak a Fazekas-Kriston duó vette fel a harcot a szlovák trióval az asztalitenisz Szuperliga bronzmérkőzésén.

Gergácz Zoltán

Páros: Illas, Jaslovsky- Fazekas, Kriston 3:2 (9, -8, 8, -8, 7). A celli duó a döntő szettben 7:4-es vezetésről maradt alul (1-0). Egyéni, 1. kör: Jaslovsky-Kriston 2:3 (-7, -7, 8, 5, -5). Fordulatos mérkőzésen Kriston a végén jobban koncentrált (1-1). Gasymov-Lindner 3:0 (játék nélkül). A celliek éljátékosa térdproblémák miatt nem tudta vállalni a mérkőzést. Helyére azért nem tudott beugrani senki - Benák András, Ölbei Péter és Orbán Renátó volt még nevezve -, mivel a szabályok értelmében csak azok szerepelhetnek, akik az alapszakaszban játszottak (2-1). Illas-Fazekas 3:1 (-8, 10, 10, 8). Fazekas a második szettben 9-5-ös vezetésről kapott ki (3-1). 2. kör: Gasymov-Kriston 1:3 (-9, 4, -7, -9). Kriston magabiztosan nyert (3-2). Jaslovsky-Fazekas 2:3 (3, -10, 8, -7, -9). Fazekas a gyengére sikeredett első szett után feltámadt (3-3). Illas-Lindner 3:0 (játék nélkül) (4-3). 3. kör: Gasymov- Fazekas 1:3 (7, -6, -10, -9). Fazekas végig vezetve hozta a pontot (4-4). Illas-Kriston 3:0 (9, 9, 6). Érvényesült a nagyobb tudás (5-4). Jaslovsky-Lindner 3:0 (játék nélkül) (6-4).

A csoportmérkőzések során már összemérte erejét a két gárda, épp a elsőségért. Pozsonyban a hazaiak nyertek 6-4-re, itthon a celliek 6-3-ra. Kint szerepelt náluk a kínai Wei, Cellben a mostani szlovák trió játszott. Azzal, hogy a két találkozón a hat mérkőzéséből ötöt nyerő Lindner Ádám nem tudta vállalni a játékot, a szlovákok óriási lehetőséget kaptak, amivel ha nehezen is, de tudtak élni. A celli kettős minden dicséretet megérdemel teljesítményéért. A visszavágót április 26-án, kedden 17 órakor rendezik meg. - Győzött: Illas 3, Jaslovsky, Gasymov, illetve Fazekas 2, Kriston 2.